События в миреhromadske.uaAug 20

ДР Конго хоче зробити офіційною жестову мову. Так німим людям гарантуватимуть доступ до державних послуг

nk_hauz/lZmFQx7ng.jpeg

Влада Демократичної Республіки Конго — країни в центральній Африці — готується визнати жестову мову офіційною. Вона стане п’ятою офіційною мовою в країні — разом із суахілі, лінґала, луба та кітуба.

Про це повідомляє BBC.

Як пояснила міністерка ДРК у справах людей з інвалідністю Ірен Есамбо, німі та глухонімі люди — це група, яка «тривалий час була маргіналізована через труднощі у спілкуванні».

У країні фіксували випадки, коли люди гинули від хвороб, тому що були не в змозі попрохати про допомогу в лікарні, або програвали суд, бо не могли пояснити свою позицію.

Тепер упродовж наступних 30 днів фахівці з жестової мови з різних провінцій країни зберуться й узгоджуватимуть єдиний підхід до викладання мови у школах.

Уряд ДР Конго планує зобов’язати школярів вивчати жестову мову, а також видати словник мови жестів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2012 рік, у Демократичній Республіці Конго приблизно два мільйони людей мають проблеми з мовленням чи слухом.

Наразі жестова мова визнана офіційною у понад 40 країнах світу, передусім у Європі. В Африці мову жестів визнали офіційною чотири країни: Кенія, Південна Африка, Уганда і Зімбабве.

Авторские статьи