Економіка Фолклендських островів опинилася під загрозою через вихід Британії з ЄС
События в миреfbc.ua7 дней назад

Економіка Фолклендських островів опинилася під загрозою через вихід Британії з ЄС

Угода про торгівлю між Євросоюзом і Великою Британією, що вийшла з нього, не охоплює її заморські території, зокрема, Фолклендські острови. Брюссель визнає суверенітет під ними Лондона. Але після брекзіту товари, що вивозяться звідти, можуть бути обкладені митом. Це сильно вдарить по економіці Фолклендів, 90% якої становить рибна продукція, що експортується до Європи. Про це повідомили журналісти «Першого Ділового».

Член місцевих Законодавчих зборів Теслін Баркман сподівається, що все залишиться як і раніше.

«Наше прохання дуже просте: ми тільки хочемо і далі мати можливість торгувати з Євросоюзом так, щоб це приносило вигоду йому і нам. Нашими кальмарами насолоджуються в Італії, у Франції. Всі європейські країни можуть купувати наші чудові високоякісні кальмари, і ми хочемо, щоб така можливість зберігалася».

У лютому президент Аргентини Альберто Фернандес зробив дипломатичний тур по Європі. Він домагався виключення з торговельної угоди цих островів, які він називає Мальвінськими. Аргентинський секретар у справах Антарктиди та Південної Атлантики Даніель Фернандо Фільму сподівається на відновлення переговорів з Великою Британією за майже двовіковим спором про приналежність архіпелагу:

«Ми прагнемо заручитися підтримкою всіх країн. Ми хочемо, щоб вони підтримали двосторонні переговори, які мають відбутися. Аргентина не просить всіх погодитись. Нехай хоча б Об”єднане Королівство сяде з нами за стіл, щоб обговорити це питання. Протягом останніх 188 років частина Аргентини узурпована колоніальною державою».

Фолклендські острови були театром бойових дій у 1982 році, коли аргентинський військовий режим спробував відрізати свій над ними прапор, але зазнав поразки від британської армії, авіації та флоту. Хоча всі країни ЄС підписали резолюцію ООН про деколонізацію Фолклендів, під час війни вони надали підтримку Великій Британії, як частині європейського блоку.

Глава Інституту з вивчення відносин між Європою, Латинською Америкою і Карибами Крістіан Гімерс сподівається, що брекзіт допоможе Аргентині пред’являти свої претензії на Мальвіни:

«Євросоюзу в майбутньому доведеться обговорювати це питання, і це не обов’язково означає, що у його країн буде спільна позиція. Це питання не підіймалося під час переговорів по Brexit, хоча ми знаємо, що деякі країни прихильні до Аргентини: це Італія, Іспанія, Португалія, Швеція, Австрія, Греція».

З 4 січня в умовах невизначеності щодо майбутнього Фолклендських островів британські збройні сили проводять в регіоні військові навчання. Об’єднане Королівство явно не бажає відмовлятися від території, яка стає стратегічно все більш важливою через її близькості до Антарктиди.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Dirhem
У Вас, я так понимаю, с математикой всё хорошо. Пятёрка, наверное. По стобальной системе.
е
И только тупое свидомое стадо будет жаждать вколоть себе американскую вакцину на офигительные бабки с риском получить паралич или просто сдохнуть.. Но такие как Елена будут этому только рады, это ведь все во славу Америки..
е
Тьфу..а если в Европе вашей каждый час надо будут головой о стенку биться тоже начнете???
е
Елена, что-то побочки у вакцины твоих супер-пупер америкосов все больше и больше... Ждём твоих сказок о том что никто ничего не понимает, ну кроме тебя разумеется... Прокомментируй статью, не стесняйся..
е
Опа...по братски белорусы помогали, но майданутые готовы продать белорусов за печеньки...чисто по свидомому
Луна-2
поживем -увидим...Но как же ты засрал своею ненавистью к России... то, что, завтра придет Байден, уже ничегошеньки не изменит ...Ну даст он свои очередные санкции.. Ну сделает Россию главным злом . -ну и что ..РОССИЯ выдержит все,а Украина - попомни мои слова - загнется и без санкций, малыш!
Кот Матроскин
До переписи многие не доживут. Печалька...