События в миреua.interfax.com.ua26 авг.

Естонський прем'єр запросив Помпео на саміт "Ініціативи трьох морів"

nk_hauz/-mfdloljtqrj_fvoot3p.jpg

Прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас запросив державного секретаря США Майка Помпео в Таллінн на саміт держав "Ініціативи трьох морів".

"Днями у мене відбулася телефонна розмова з держсекретарем Сполучених Штатів Майком Помпео, під час якої я зробив йому таку пропозицію", - повідомив він в інтерв'ю порталу телерадіомовлення ERR.

Ратас зазначив, що раніше Естонія запросила на саміт і президента Дональда Трампа, але в зв'язку з виборчою кампанією в Америці він навряд чи зможе відвідати країну 19-20 жовтня, коли планується провести зустріч на вищому рівні.

"Питання лише в тому, чи відбудеться це безпосередньо тут або відео-мостом. Чи буде хтось від США на високому рівні брати участь у цій зустрічі? Я думаю, що так. Ми повинні намагатися досягти цього", - сказав Ратас.

Раніше планувалося провести "Ініціативу" в червні, але через пандемію було вирішено перенести її на жовтень.

Зустріч на вищому рівні платформи співпраці держав Балтійського, Чорного та Адріатичного морів розглядається в Естонії як найбільший зовнішньополітичний захід нинішнього року.

Основним пріоритетом роботи "Ініціативи" називають формування інфраструктурної та економічної єдності на осі "Північ-Південь". У низці ЗМІ висловлювалися думки про те, що проект покликаний переорієнтувати енергетичні ринки Східної Європи, а потім і інших країн, які розташовані між Адріатикою, Балтикою і Чорним морями, з російського газу на сировину, зокрема, американських компаній.

Коментуючи на прохання "Інтерфаксу" майбутній саміт, посол Росії в Естонії Олександр Петров сказав: "Тут важливо бачити спрямованість цієї "ініціативи".

"Ми готові до взаємодії з усіма нашими європейськими сусідами, якщо їх зусилля не спрямовані проти ізоляції Росії, створення своєрідного, раніше був такий термін, "санітарного кордону", - зазначив дипломат.

"Ми відкриті до співпраці і хочемо, щоб із таким же настроєм вели розмови і наші європейські партнери", - сказав Петров.

"Ініціатива трьох морів" є неформальною платформою співпраці 12 країн Центральної та Східної Європи, розташованих між Балтійським, Чорним і Адріатичним морями (Польща, Хорватія, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Румунія, Болгарія та Австрія). Вона була запропонована в 2015 році Польщею та Хорватією. Важливими партнерами є Європейський союз, США і Німеччина.

💬 Последние комментарии
Неянки
Доля індіанців відома всьому світу
Елена
Благодаря им ты сидишь в интернете , ещё и гавкаешь на них,почти все друзья и союзники США богатые ,кроме там КНДР ,Кубы и всяких там Сомали,это факт,в Америке всё есть, скоро и Роджер туда поедет,на базу в Гуантанамо,там его вылечат от пьянства,за одно и тебя е,чтобы меньше пистел, на них,посидишь годик,по воешь на Луну,одумаешься,за одно и Ще не вмерлу будешь там петь,утроми вечером,а по праздникам и в обед и Роджер на пару ч тобой петь будет,дуетом.
Гiсть
Зачитает что-то тупое, а не красивое.
е
По словам Елены под управлением америкосов Украина развивается, теперь тут все счастливы от развала страны и предприятий, у всех денег девать некуда (точнее понятия не имеют за что первое заплатить при таких тарифах).. Настало щастя у елен распродающих ВСЕ подчистую...
Елена
По словам Роджера он поднял уровень жизни россиян,теперь там счастье все летают на курорты ,у всех автомобили новые и дорогие., настало ЩАСТЯ ,в крайнем случае роджерам
Гиштор
Не будет войны а просто заставят Украину признать существующие на сейчас границы,как большевиков заставили брестский мир подписать.
---
Все заявления этого говорилики звучат типа *а еще мы наберем полный рот дерьма и плюнем вам под ноги*.Он не просто смешен -он вызывает отвращение...