События в миреbusinessua.comOct 26

Financial Times зафіксували кінець десятиліття міграції

Пандемія коронавірусу поставила крапку в десятилітті зростання потоку мігрантів по всьому світі. При цьому іноземні працівники значно більше ризикують заразитися, стати безробітними чи втратити можливість отримати освіту.

nk_hauz/-mkyhtl5-ybublmbfyj8.jpg

Про це пише Financial Times з посиланням на висновки Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD).

У 37 країнах, які організація відстежує, кожен п’ятий житель тепер – іммігрант або дитина іммігрантів. Але кількість нових дозволів на проживання різко обвалилася в першому півріччі 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом торік, оскільки багато урядів закрили свої кордони й припинили прийом заявок.

“Цілком зрозуміло, що 2020-й буде роком історичного обвалу міграції”, – сказав голова відділу OECD з питань міграції Жан-Крістоф Дюмон.

Картинка була не менш жорсткою і в країнах, які не входять в організацію і в яких проживає багато іноземців. Саудівська Аравія в першому півріччі 2019-го видала 550 тисяч дозволів на проживання. Цього ж року за цей час вона видала ледве 55 тисяч.

Тим часом, ті мігранти, які вже живуть за кордоном, не можуть повернутися в рідні країни. Оскільки перетин кордонів обмежений, а авіасполучення або припинені, або надто дорогі. Наслідки пандемії коронавірусу б’ють по них набагато сильніше.

Дослідження OECD в кількох країнах показало, що ризик заразитися для іммігрантів удвічі вищий, ніж для місцевих. Оскільки вони частіше живуть в людних квартирах, залежать від громадського транспорту чи працюють на посадах, які не дозволяють виконувати свою роботу з дому. Іммігранти часто працюють в готельному секторі, де скорочення були найбільшими. В OECD кажуть, що майже у всіх країнах іммігранти здебільшого втратили роботу. В США безробіття серед іммігрантів було нижчим, ніж серед американців. Але тепер воно на 2% вище. У Швеції 6 з кожних 10 людей, які за час пандемії стали безробітними, були іммігрантами.