События в миреua.interfax.com.ua18 февр.

Франція, Німеччина, Британія та США обговорять Іран

nk_hauz/-mtnulypxmr0b1u4tvlr.jpg

Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан у четвер з главами МЗС Німеччини і Великої Британії Гайко Маасом і Домініком Раабом, а також з американським колегою Ентоні Блінкеном обговорить Іран і регіональну безпеку на Близькому Сході.

Зустріч відбудеться в Парижі, де міністр у справах Європи і закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан прийме німецького колегу Гайко Мааса і британського міністра закордонних справ Домініка Рааба. Держсекретар США Ентоні Блінкен приєднається до обговорення в режимі відеоконференції.

Блінкен на цьому тижні заявив, що якщо Іран повернеться до дотримання зобов'язань у рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної проблеми, США зроблять те саме і далі потрібно буде працювати над угодою, яка буде "більш тривалою і міцною, ніж початкова".

У відповідь на це президент Ірану Хасан Рухані спростував можливість відновлення виконання в повному обсязі ядерної угоди як умову для повернення в неї США.

"Якщо США повернуться до виконання своїх зобов'язань сьогодні, ми зробимо те саме завтра", - заявив Рухані. Він також заявив, що "Іран не збирається вести нові переговори з СВПД - ні з регіональних питань, але з питань іранської зброї і оборони".

12 лютого МЗС Німеччини, Франції і Великої Британії опублікували спільну заяву, в якій закликають Іран припинити виробництво металевого урану і повернутися до виконання зобов'язань з СВПД.

Автори заяви зазначають, що порушення Іраном домовленостей позбавляють країну шансу реалізувати положення СВПД за допомогою дипломатичних зусиль.

Минулого тижня глава МАГАТЕ Рафаель Грос заявив, що Іран почав виробництво металевого урану. Агентство Associated Press зазначало, що металевий уран може використовуватися для виробництва атомної бомби, і стосовно досліджень, пов'язаних з його виробництвом, введено особливу заборону в рамках СВПД щодо ядерної програми Ірану, укладену в 2015 році.

Раніше Іран не виготовляв металевий уран.

У листопаді минулого року МАГАТЕ повідомляло, що Іран продовжує збільшувати темпи накопичення ядерного палива, істотно перевищуючи ліміти, передбачені СВПД.

Іран і "шістка" країн (Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США і Франція) погодили СВПД у 2015 році, план мав на увазі скасування санкцій щодо Ірану. В обмін Тегеран взяв на себе низку зобов'язань в атомній сфері.

У 2018 році з СВПД вийшли США і відновили односторонні санкції стосовно Ірану. А за рік Тегеран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов'язань у рамках ядерної угоди доти, поки європейські учасники угоди не забезпечать економічні інтереси Ірану, перш за все у нафтовій сфері, в умовах дії американських санкцій.

💬 Последние комментарии
е
ага и именно поэтому в твоей Америкен офигительная смертность от ковида - их медицина лучше всех помогает отправится в мир иной если ты беден...и если твоя американская медицина самая-самая, то чего ты ДО СИХ пор не привита самой вкусной и полезной американской вакциной, причем мало раза - уже целых три раза можно!..
е
ок, при чем тут Ким Чен Ын к статье? он из НАТО?нет? тогда какого ты его сюда приплела? Так где говоришь твои "труженики" налоги платят? шо нигде? тогда какого они требуют себе каких-то пособий, бесплатного образования, медицины и др? ТЕБЯ это кстати тоже касается.. Так что с ТВОЕЙ связью с реальностью? ТЕБЯ продолжать ТЫКАТЬ рылом в ТВОИ утверждения?))или до тебя уже дошло?
3вирячэ побыбття пэнсионэрив
Путин выгоняет Бабушек с рынков Украины, которые живут с продажи домашнего молока. именно за цэ и стояв Майдан
уКРАИНА УЖЕ И НА ХРЕН НИКОМУ НЕ НУЖНА!
Зюганов прав: НАХРЕНА НУЖНА ЭТА уКРАИНА, ЧТОБЫ ЕЁ ЗАВОЁВЫВАТЬ, ЕСЛИ ТАМ НИЧЕГО УЖЕ НЕТ - ВСЁ РАЗГРАБЛЕНО И УГРОБЛЕНО!!! ВРАГОВ КОРМИТЬ И ОПЛАЧИВАТЬ НАБРАННЫЕ ЭТИМ НЕДОГОСУДАРСТВОМ ДОЛГИ И КРЕДИТЫ НЕ ИМЕЕТ СМЫСЛА! ПОХОЖЕ, ШЫШЫА ПУСКАЮТ уКРАИНУ В РАСХОД!!!
уКРАИНА - РАСХОДНЫЙ МАТЕРИАЛ ДЛЯ НАТО И ШЫШЫА!
уКРАИНА - РАСХОДНЫЙ МАТЕРИАЛ ДЛЯ НАТО И ШЫШЫА!
Нестор Иванович
Смерть усім хто стоїть на перешкоді здобуття вільності! Без вільності немає справедливості! Воля або смерть!
Антиелена
Ты, укроушлепок, лучше рассказывай что США делают в Сирии и на каком основании?
Авторские статьи