Франція, Німеччина, Британія та США обговорять Іран
События в миреua.interfax.com.ua9 дней назад

Франція, Німеччина, Британія та США обговорять Іран

Глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан у четвер з главами МЗС Німеччини і Великої Британії Гайко Маасом і Домініком Раабом, а також з американським колегою Ентоні Блінкеном обговорить Іран і регіональну безпеку на Близькому Сході.

Зустріч відбудеться в Парижі, де міністр у справах Європи і закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан прийме німецького колегу Гайко Мааса і британського міністра закордонних справ Домініка Рааба. Держсекретар США Ентоні Блінкен приєднається до обговорення в режимі відеоконференції.

Блінкен на цьому тижні заявив, що якщо Іран повернеться до дотримання зобов'язань у рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) з врегулювання іранської ядерної проблеми, США зроблять те саме і далі потрібно буде працювати над угодою, яка буде "більш тривалою і міцною, ніж початкова".

У відповідь на це президент Ірану Хасан Рухані спростував можливість відновлення виконання в повному обсязі ядерної угоди як умову для повернення в неї США.

"Якщо США повернуться до виконання своїх зобов'язань сьогодні, ми зробимо те саме завтра", - заявив Рухані. Він також заявив, що "Іран не збирається вести нові переговори з СВПД - ні з регіональних питань, але з питань іранської зброї і оборони".

12 лютого МЗС Німеччини, Франції і Великої Британії опублікували спільну заяву, в якій закликають Іран припинити виробництво металевого урану і повернутися до виконання зобов'язань з СВПД.

Автори заяви зазначають, що порушення Іраном домовленостей позбавляють країну шансу реалізувати положення СВПД за допомогою дипломатичних зусиль.

Минулого тижня глава МАГАТЕ Рафаель Грос заявив, що Іран почав виробництво металевого урану. Агентство Associated Press зазначало, що металевий уран може використовуватися для виробництва атомної бомби, і стосовно досліджень, пов'язаних з його виробництвом, введено особливу заборону в рамках СВПД щодо ядерної програми Ірану, укладену в 2015 році.

Раніше Іран не виготовляв металевий уран.

У листопаді минулого року МАГАТЕ повідомляло, що Іран продовжує збільшувати темпи накопичення ядерного палива, істотно перевищуючи ліміти, передбачені СВПД.

Іран і "шістка" країн (Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія, США і Франція) погодили СВПД у 2015 році, план мав на увазі скасування санкцій щодо Ірану. В обмін Тегеран взяв на себе низку зобов'язань в атомній сфері.

У 2018 році з СВПД вийшли США і відновили односторонні санкції стосовно Ірану. А за рік Тегеран оголосив про поетапне скорочення своїх зобов'язань у рамках ядерної угоди доти, поки європейські учасники угоди не забезпечать економічні інтереси Ірану, перш за все у нафтовій сфері, в умовах дії американських санкцій.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Кот
Мама дарагая...В какой заднице оказалась когда-то процветающая страна!!!И ведь ещё не вечер,все ещё впереди в том"Вперед",как обещает Безумная,то бишь Безуглая!!!
кипчак
Из мерзких самый мерзкий во всех отношениях. В передаче "Первого независимого" с Пальчевским проявился один его талант, когда он стал рассказывать о суде с Дмитрием Дурдомом, не мог бы он придумать что-то подобное в отношении к Турчинову. Хотя уже есть подходящие варианты, но нужно что-то сногсшибательное.
кипчак
Зачем так усложнять жизнь и пудрить мозги собственным гражданам. Крым никакой не ваш, силенок не хватит и все бухтения на эту тему сплошной позор, а помощь турок закончится тем, что Крым будет их. Не нравится Россия, сдавайте туркам - "патриоты" украинские (хотелось нецензурно, но и так сойдет). Турки парни горячие продемонстрируют как "свое" возвращать. В успехе сомневаюсь, но как страна НАТО волны поднимать может.
НЕ ЛОХ ЗЕЛЯ НЕ ЛОХ
Нет такой войны! Всё это попытка изобразить бурную кипучую деятельность! Лохам впаривают в мозги что зеля не лох! А то много засомневавшихся образовалось!
Гость
Он реально не боится Бога в том, что он хочет ликвидировать ПРАВОСЛАВНУЮ ЦЕРКОВЬ? В таком случае, это его свободный выбор, Бог ему судья!
Гость
Если она станет президентом, ждите беды от бабы
ЮЛЬКУ НА ЦАРСТВО
А почему януковича? Тимошенница обещала всем украинцам сало по цене 12,5 гришек! Забыли?