События в миреwww.ukrinform.ua11 дек.

Франція планує відкрити архіви Алжирської війни

nk_hauz/LFsiRs27R.jpeg

Влада Франції заявила про намір відкрити архіви, пов’язані з війною в Алжирі, яка точилася у 1954-1962 роках.

Як передає Укрінформ із посиланням на BBC, про це заявила міністр культури Франції Розелін Башло.

Вважається, що ці архіви можуть містити секретні документи, які дозволять історикам та дослідникам пролити світло на багато подій, пов’язаних із воєнними злочинами.

Це рішення, як зазначається, має стати жестом доброї волі з боку Франції у прагненні відновити відносини з Алжиром.

У жовтні Алжир відкликав посла у Парижі та закрил повітряний простір для французьких літаків. Таким чином влада країни зреагувала на слова Емманюеля Макрона, який взяв під сумнів існування алжирської нації до окупації країни Францією у 1830 році. Своєю чергою міністр закордонних справ Алжиру Рамтан Ламамра закликав Францію «деколонізувати свою історію».

Цього тижня міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан несподівано відвідав Алжир із візитом з метою відновлення партнерських відносин між двома країнами.

Як повідомляв Укрінформ, Франція повернула Беніну 26 цінностей і культурних артефактів, які були вивезені колоніальними військами 130 років тому.

💬 Последние комментарии
Игбун Хохлов
А почему тогда "славяне" назвались чуркестанским именем. Да сам Орлик писал, что казаки- это хазары. С квазигетьманом же спорить не будешь?
Елена
Всё тотэ ты знаешь.
Елена
Так и есть,а что не так?
Елена
Ему уже много лет,и то на что он сдался,то ли дело Владимир Александрович,ну может и Петро-5 ,они уже знают как надо руководить страной.
гость
"Таки срочно требую отставки президента Рабиновича!". Моня, шо ты такое написал на своём плакате? Тихо Изя, не мешай мине вести предвыборную агитацию.
Елена
Тогда никому не помогайте,ни Белоруссии,ни Дагестану ,,ни Чечне и Татарстану и Башкирии,всем национальным образованиям,что тогда будет?песец тогда РФ придёт,если ты не помогаешь,не поддержуешь и не защищаешь,тогда не претендуй на лидерство,тогда его точно не будет,это азы козлоослик,азы,дурак он и в Бендерах дурак.
Хитро сделанный
Козаки - это славяне. Происходят они с правобережья... Никакого отношения к чурко-русне не имеют.