События в миреsuspilne.mediaJun 5

Франція розпочне приймати туристів з 9 червня. Що потрібно для подорожі

nk_hauz/-mbnop-rmpk-difotyyl.jpg

Влада Франції прийняла рішення відкрити свої кордони для іноземних туристів з 9 червня. Правила в'їзду для іноземців залежатимуть від зонування країнвідповідно до ситуації з поширенням коронавірусу.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби уряду.

"З 9 червня туристичні потоки між Францією та іншими країнами будуть знову відкриті відповідно до умов, які змінюються в залежності від епідситуації у третіх країнах і проведенням щеплень мандрівників", — йдеться у повідомленні.

Відповідно, уряд розподілив всі країни на три категорії — в залежності від ситуації з пандемією:

  • "зелені" — країни, де немає найсприятливіша ситуація з поширенням коронавірусу і не зафіксовано небезпечних штамів (країни ЄС, Австралія, Південна Корея, Ізраїль, Японія, Ліван, Нова Зеландія, Сінгапур);
  • "червоні" — країни, де вірус поширюється активно і присутні небезпечні варіанти вірусу (Південна Африка, Аргентина, Бахрейн, Бангладеш, Болівія, Бразилія, Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Індія, Непал, Пакистан, Шрі-Ланка, Суринам, Туреччина, Уругвай);
  • "помаранчеві" — країни, де вірус поширюється активно, але у "контрольованих масштабах" (решта країн світу, до цього переліку потрапила також і Україна).

Правила в'їзду

Зокрема вакциновані громадяни "зелених" країн матимуть змогу в'їхати на територію Франції без додаткового тестування на коронавірус. Проте у разі того, якщо людина не щепилася, їй необхідно надати негативний ПЛР або ІФА-тест, зроблений не пізніше аніж за 72 години до прибуття на територію країни.

Громадянам "червоної" зони в'їхати у країну з тестом можна буде лише за важливої причини. Це правило діятиме навіть у випадку проведення повної вакцинації.

Громадяни "помаранчевої" зони, які вже повністю вакциновані, зможуть прибути до Франції за наявності негативного тесту, що зроблений не пізніше 72 годин до початку поїздки. Водночас тест на антиген у такому разі має бути зроблений не пізніше 48 годин. Також якщо особи матимуть важливі причини для в'їзду на територію країни й за умови наявності негативного тесту на коронавірус — їх можуть впустити до Франції без проведення щеплень.

За даними Worldometers, станом на 4 червня загалом у Франції виявили понад 5,6 млн випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (4-е місце у світі), померли через наслідки хвороби понад 109,8 тисячі осіб, видужали — понад 5,1 млн осіб. За даними Ourworldindata, станом на 2 червня у країні від коронавірусу вакциновано понад 26,6 млн осіб (що становить 39,4% населення Франції).