События в миреukrrain.com6 дек.

Франція та ОАЕ зміцнили зв'язки: у Дубаї підписано збройових контрактів на €17 мільярдів

Франція поставить Об'єднаним Арабським Еміратам озброєння у сумі 17 мільярдів євро, зокрема 80 бойових літаків Rafale. Контракти на купівлю французької зброї були підписані днями під час візиту до ОАЕ президента Емманюеля Макрона, який привітав «стійке партнерство» між двома державами та посилення ролі Франції у регіоні, пише RFI.

У рамках дводенного турне 3 та 4 грудня Макрон відвідав також Катар та Саудівську Аравію.

Під час візиту Емманюеля Макрона до Дубаї Об'єднані Арабські Емірати підписали контракти на закупівлю французьких озброєнь на загальну суму €17 мільярдів. Левова частка цієї суми припадає на постачання до ОАЕ 80 французьких бойових літаків Rafale.

nk_hauz/0gE5RO27R.jpeg

У французькому міністерстві оборони уточнили, що самі літаки обійдуться федерації еміратів €14 мільярдів і будуть поставлені у 2027 - 2031 роках. Ще €2 млрд — вартість ракетного озброєння виробництва європейського концерну MBDA (спільне підприємство Airbus, британська BAE Systems та італійська Leonardo). На 1 мільярд євро ОАЕ закупить 12 військово-транспортних Caracal виробництва Airbus Helicopters (підрозділ групи Airbus).

Для французького концерну Dassault Aviation, виробника Rafale, продаж 80 бойових машин ОАЕ – найбільший експортний контракт на постачання багатоцільового винищувача четвертого покоління. Загальний портфель експортних замовлень на Rafale тепер – 236 літаків. Винищувач, який надійшов на озброєння французьких ВПС у 2004 році, на експорт почали продавати лише 2015-го. Найбільші покупці винищувачів - Єгипет (54 літаки), Катар та Індія (по 36 літаків). Цього року 18 винищувачів Rafale замовила Греція, 12 - Хорватія.

nk_hauz/7jYcRdh7g.jpeg

Після переговорів з керівництвом ОАЕ та підписання контрактів Емманюель Макрон нагадав про активну роль Франції у регіоні та її рішучість зміцнювати партнерство у питаннях забезпечення безпеки та боротьби з тероризмом. France-Presse нагадує, що в Об'єднаних Арабських Еміратах розміщено три французькі військові бази. Відповідно до звіту парламенту Франції про експорт озброєнь, ОАЕ займають п'яте місце серед країн-покупців французької зброї (загальна сума контрактів - €4,7 млрд у період 2011-2020 років).

У ході візиту Макрона між Францією та ОАЕ було також підписано масштабну угоду щодо інвестицій. Йдеться про збільшення на 8 млрд євро вкладень у французьку економіку з боку суверенного фонду Абу-Дабі.

Партнерство Франції та ОАЕ у сфері культури відзначилося новою угодою – до 2047 року. Йдеться, зокрема, про роботу відкритого в 2017 році музею «Лувр – Абу-Дабі». 300 творів мистецтва було тоді надано в оренду французькими музеями для експозиції, що працює під маркою «Лувра». За продовження та розширення ліцензії ОАЕ заплатить 165 млн євро. Паризький Лувр надасть Абу-Дабі для тимчасової виставки чотири шедеври зі своєї колекції (конкретні твори поки не названі).

💬 Последние комментарии
уКРАИНА УЖЕ И НА ХРЕН НИКОМУ НЕ НУЖНА!
Зюганов прав: НАХРЕНА НУЖНА ЭТА уКРАИНА, ЧТОБЫ ЕЁ ЗАВОЁВЫВАТЬ, ЕСЛИ ТАМ НИЧЕГО УЖЕ НЕТ - ВСЁ РАЗГРАБЛЕНО И УГРОБЛЕНО!!! ВРАГОВ КОРМИТЬ И ОПЛАЧИВАТЬ НАБРАННЫЕ ЭТИМ НЕДОГОСУДАРСТВОМ ДОЛГИ И КРЕДИТЫ НЕ ИМЕЕТ СМЫСЛА! ПОХОЖЕ, ШЫШЫА ПУСКАЮТ уКРАИНУ В РАСХОД!!!
уКРАИНА - РАСХОДНЫЙ МАТЕРИАЛ ДЛЯ НАТО И ШЫШЫА!
уКРАИНА - РАСХОДНЫЙ МАТЕРИАЛ ДЛЯ НАТО И ШЫШЫА!
Нестор Иванович
Смерть усім хто стоїть на перешкоді здобуття вільності! Без вільності немає справедливості! Воля або смерть!
Антиелена
Ты, укроушлепок, лучше рассказывай что США делают в Сирии и на каком основании?
Антиелена
О! Уже гавкает! А теперь давай как петушок...
Не Елена
Трепло. Ты наверное многих богатых людей лично знаешь, ага... Это тебе местные бомжи рассказывали, пока ты им защеканила? Тогда конечно.
Антиелена
Поймать бы тебя где-нибудь в подъезде, да отпиздить... Интересно о каких правах ты заговоришь?
Авторские статьи