События в миреintvua.com1 авг.

ГІГАНТСЬКИХ КРУЇЗНИХ ЛАЙНЕРІВ НЕМАЄ - А ВЕНЕЦІЯ ВСЕ ОДНО ПРОДОВЖУЄ БОЯТИСЯ

nk_hauz/-mg-pqow2gs1ca3q3mgd.jpg

Такі образи - це трохи минулого: величезні колоси зі сталі та скла, що нагромаджуються над старим містом Венеції, як у фільмі катастрофи, і роблять стародавні палаци схожими на іграшкові будиночки.

 З 1 серпня круїзним кораблям більше не дозволятиметься пропливати прямо повз площу Сан -Марко .

Деякі продавці сувенірів та портові підприємці стурбовані. 

Міністр культури Італії Даріо Франческоні, з іншого боку, в захопленні:

"Не буде перебільшенням назвати це рішення" історичним ". Весь світ чекав його роками. Усі були в розгубленості, побачивши, що ці величезні кораблі пливуть через найкрасивіше місця у нашому місті ».

nk_hauz/-mg-qzn_cv2hwfhcxqcm.jpg

Круїзне судно "MSC Magnifica" видно з одного з каналів Венеції. 

Протести - нечувані роками

Протягом багатьох років багато жителів Венеції та екологічні групи боролися, щоб покласти край свавіллю круїзних корабляв. 

Їхні аргументи: одночасно в місто збираються тисячі туристів. Вихлопні гази і дрібний пил - круїзні лайнери піднімають багато з них у повітря. І: хвилі! Деякі з кораблів мають довжину понад 300 метрів і витісняють багато води.

Побоюються, що хвилі пошкоджують дерев'яні фундаменти будинків і ставлять під загрозу все місто. 

Тому ЮНЕСКО закликала італійський уряд діяти і погрожувала внести Венецію до списку негативних місць, що знаходяться під загрозою світової культурної спадщини.

Лагуною можна продовжувати керувати

У березні уряд проголосував за заборону: вона застосовується принаймні до кораблів довжиною більше 180 метрів або які виділяють особливо велику кількість відпрацьованих газів. 

Стефано Мікелетті, речник громадської ініціативи під назвою "Ні великим кораблям", поки що задоволений лише наполовину:

Це крок вперед. Але проблема не вирішена. Вона буде вирішена, коли круїзним кораблям повністю заборонять заходити з Венеціанської лагуни - а не тільки до центру міста ».  

Кораблям дозволяється продовжити рух у лагуні, а потім, трохи далі від старого міста, до промислового порту. Зараз його планується оновити на суму понад 150 мільйонів євро.

Але це не вирішує іншої проблеми: великі кораблі крутяться по морському дну в мілководній лагуні, яка потім частково змивається у відкрите море. 

Можливо, також будуть необхідні нові фарватери, а це посилює проблему. 

"Розкопки в 1960 -х роках вже призвели до великої ерозії в центральній лагуні", - повідомляє Мікелетті. Там були вилучені глини та піщані навали. Ми говоримо про мільйони кубометрів дна, які лагуна вже втратила. Він стає дедалі частиною моря ». 

Конкуренція ідей повинна дати рішення

Принаймні: чи в довгостроковій перспективі круїзні лайнери повинні причалювати за межами лагуни - конкурс проектів має уточнити, де.

 Але багато венеціанців також говорять: місту більше не потрібні круїзні туристи.Все одно нам доведеться відійти від "монокультурного туризму". Коронавірус показав, наскільки руйнівною може бути ця залежність.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Шмуля, ты за свою банку 3-х литровую с Партбилетом и доллярами наворованными беспокойся, ведь придуть "твои" же браты нацики, подвесят тоби за последнее яйко - так ты сам всё отдашь! А вот ты пердун свинорылый Шмуля, знаешь шо цэ таке IMEI? Ну так знай, шо он в сети доступен для всех! Вот таперь сука, бойся стука ночью в дверь... а ведь придут и...
Весёлый Роджер
Хе-Хе Минусик, таперь Шмуля из тоби будэ Плюсик робить! :-)) Ну ты уж звиняй меня, шо тебя внятул ненароком, ну... так получилось! Пишешь ты хорошо, развёрнуто, я бы даже сказал, излишне красиво, для селючих мозгов и бывших прапоров. С таким стилем и не блогер? Да, только не надо тут всякие фэнкси вставлять на англ., там даже факюдеди ны разумЫють! И запомни!!! Всех, кто Шмулю Срулю, вонО же Елена, критикует тут, кто хоть жменьки сумлевается в чарующем пиндосном шляхе до Эуропы, он тут же переводит в разряд алкашей и пыдаров. Так шо готовься, он тебя пид Pont de Bir-Hakeim отправит! :-))
Традиция такая!
Конечно, украинцы недоедают фрукты! Они их НАДКУСЫВАЮТ! Ну традиция такая!
Мяколя
нам требо, тоди ми москалей лазером спалимо
---
не -такое как ты новый год в Париже с метлой и тряпкой.В качестве уборщика ,а там хоть с гимном хоть без гимна лишь бы тихо.
---
а ну скажи военный совет партии народный фронт это хорошо? порошенко президент это хорошо? ницой это хорошо? парасюк пишет законы это хорошо?.........
Пектолванъ Мінусъ
"Кому и кобыла- невеста" ...тому и "герои" соответствующие . Ходить в центр когда-то вполне культурного и цивилизованного Города, который с 2001 го заезжие немытые "гасконцы" упорно превращали в своё "йобанэ сэло" , а в 2014 -ом , окончательно превратили в капище поганое ??? Так себе "квест"......thanx, но , откажусь. Я,видите-ли, с детства люблю чистоту и порядок. А дегенеративные рожи "свідомих патріотів" вызывают ровно те самые чувства , как впервые попробованная в юности " бурячиха" . Когда организм не принимает даже запаха и рвотный рефлекс не позволяет сделать и глоток. . Видите-ли, пани , не всем на Украине снится ваша "Эуропа". Далеко не все ссутся кипятком при упоминании " Амэрыци" и прочего селянского "мастурбационного контента" . Майдан - место встречи идиотов. Майдан - это "козье болото", куда непреодолимо тянет свиней. Майдан -это раковая опухоль , которой дали распространить метастазы. Вот такая оценочная шкала сего мерзейшего явления . К счастью, таких как я немерено даже в Киеве .