События в миреwww.seeds.org.uaSep 29

Гігантську експериментальну теплицю на даху побудували у Бельгії

nk_hauz/1wgFllN7g.jpeg

Задля економії простору та вирощування овочів одразу в місті будують теплиці на дахах будинків. Найбільшу таку споруду в Європі нещодавно збудували в бельгійській провінції Західна Фландрія. Площа теплиці – 9 тис. квадратних метрів. На ній буде місце не лише для вирощування овочів, а й для проведення наукових експериментів, повідомляє SEEDS.

Побудувала гігантську споруду компанія Inagro, пише AgroTimes. Вартував проєкт 15 млн євро.

Тепер у теплиці розміститься 13 науково-дослідних ділянок з високоточним обладнанням. На решті, 6 тис. квадратних метрів, що вкриті ґрунтом, висадять рослини. Завдяки незвичній конструкції та таким елементам, як дванадцятиметрова двохсхила теплиця, відкриваються нові можливості для експериментального вирощування овочів та зелені.

nk_hauz/OLdF_lH7g.jpeg

У споруді використовуватимуть зелені джерела енергії, зокрема, йдеться про повторне використання залишкового тепла, що отримується після обігріву міста. Також для обігріву теплиці користуватимуться електричною енергією. Крім того, тут застосовуватимуть відновлення води, що дозволить економити ресурс.

В Україні теж розвиваються інновації в тепличному бізнесі. Наприклад, українська компанія «Rooters.team» розробила обладнання для теплиць, яке дозволяє керувати ними віддалено. Можна не з’являтися до овочів майже місяць, поки ті не виростуть. Достатньо просто керувати всіма процесами (освітлення, полив та ін.) віддалено – з допомогою смартфона чи комп’ютера. Система автоматизованого контролю теплиць з’явилася на ринку на початку 2021 року. Її розробка тривала два роки.

💬 Последние комментарии
123
Ученые также люди, а в последнее время они становятся все человечнее и человечнее.
Антиленка
Зима - это форс мажор! Сильная мысль!!! Тут слава тебе ничего не даст, иди ГТС наполняй газом ГТС, главное тужься посильнее и громче кричи СУГС!
е
Елена, раз на Украине так хорошо, то чего отсюда бегут люди, а тупенькая??
е
Елена, ну что же ты?? Твоё высокоученое мнение очень нужно здесь...
е
Чудо, открывай конституцию Украины, ст. 10, читай-думай.. И пока представители Украины нарушает свою собственную конституцию и не несут за это НИКАКОЙ ответственности твой вопрос не к месту совершенно... Мало тебе одной этой статьи? Так есть еще куча нарушений в том числе и УПК Украины, за которые НИКТО не ответил..... Хочешь законности, начинай сам соблюдать ВСЕ законы, вине только те которые нравятся...
Каменяр
Для того, щоб зрозуміти, хто розпочав війну в Україні, необхідно відповісти на одне питання: звідки прийшов Гиркин з ДРГ, куди від втік коли припекло і хто дав йому зброю.
Гость
Научись говорить правильно и четко... "хочу почути"...