Глави МЗС G7 закликали Пекін переглянути рішення щодо Гонконгу
События в миреwww.ukrinform.ua18 июня 2020

Глави МЗС G7 закликали Пекін переглянути рішення щодо Гонконгу

Міністри закордонних справ США, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та Верховний представник Європейського Союзу висловили стурбованість рішенням Китаю щодо введення закону про нацбезпеку в Гонконгу.

Про це йдеться у спільній заяві голів МЗС Великої Сімки, розміщеній на сайті німецького дипломатичного відомства.

"Рішення Китаю не узгоджується з основним законом Гонконгу, а також з міжнародними зобов'язаннями Китаю відповідно до принципів юридично зобов'язувальної Спільної британсько-китайської декларації, зареєстрованої в ООН", - йдеться у заяві.

Запланований закон про національну безпеку ризикує серйозно підірвати принцип «одна країна, дві системи» та високий ступінь автономії Гонконгу, підкреслюють міністри. На їх переконання, це поставить під загрозу систему, яка упродовж багатьох років забезпечувала економічне процвітання Гонконгу та зробила його історією успіху.

"Відкриті дебати, консультації із зацікавленими сторонами та повага до захищених прав та свобод Гонконгу є важливими", - йдеться у заяві.

Підписанти надзвичайно стурбовані тим, що такий підхід буде загрожувати конституційним правам і свободам усього населення району, а також існуванню незалежної судової влади там.

Міністри закликали уряд Китаю переглянути це рішення.

Як повідомлялося, 28 травня Китайський парламент ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу. Він зменшує самостійність регіону та обмежує права й демократичні свободи його мешканців.

Закон спричинив нову хвилю протестів. США пообіцяли накласти на Китай санкції та позбавити Гонконг статусу ділового партнера з привілеями через втрату ним автономії.

Британія, США, Австралія та Канада звинуватили Пекін у спробі зруйнувати закріплений законом у Гонконзі принцип "одна держава – дві системи".

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Так говорил Регистратура
Самогон есть самогон.
Так говорил Регистратура
Самогон есть самогон.
пожилой Петр
А "в чем заключается могущество христианства? Не в соблюдении ли заповедей Божиих?"... «Если любите Меня, соблюдите Мои заповеди» (Ин. 14, 15), сказал Христос. ... святой апостол Павел: «Не знаете ли, что тела́ ваши суть храм живущего в вас Святого Духа, Которого имеете вы от Бога, и вы не свои?» (1 Кор. 6, 19). ... "и на Страшном Суде будет отвечать перед Богом".
Гость
И "глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу ранее заявил, что его страна вправе изменить статус собора, превратив его в мечеть, без учета мнений других государств". И лучше помолчи, не выступай против вековой истории человечества, так как эта достопримечательность внесена в список Всемирного наследия ЮНЕСКО.
Елена
Ты дипломированный мудак,выше я писала за таких как ты,это всё.Ты так ничего примитив и не понял.
Елена
У Роджера флаг КНР,ну ВПНа флаг, понятно что не конкретно козлоослик,я же ниже писала,хотя тех.интеллигенция такие же пида..сы ,как и интеллигенция ,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине
Весёлый Роджер
Бе-бе-бе - вот как ты гАваришь!