События в миреua.interfax.com.ua8 нояб.

Глобальне потепління вже в цьому столітті призведе до різкого скорочення ВВП третини країн - дослідження

nk_hauz/VOmuki57g.jpeg

Щонайменше 65 найбільш уразливих країн зазнають у XXI столітті суттєвого скорочення ВВП через зростання температур на Землі, повідомляють у понеділок західні ЗМІ з посиланням на дослідження організації Christian Aid, представлене на конференції COP26 у Глазго.

За даними фахівців, якщо Земля прогріється на 2,9 градуса за Цельсієм, то ці 65 країн зіткнуться з падінням ВВП у середньому на 20% до 2050 року та на 64% до 2100 року. Якщо зростання температур вдасться обмежити 1,5 градуса за Цельсієм відповідно до зобов'язань за Паризькою угодою, то скорочення ВВП становитиме 13% до 2050 року і 33% до 2100 року.

Отже, зазначають ЗМІ, доповідь засвідчує, що понад третина країн світу потребує негайної допомоги для надання їхнім економікам стійкості, яка дасть змогу витримати такі наслідки глобального потепління, як аномальна спека, посуха, повені та шторми.

"На кону стоїть здатність країн Глобального Півдня до сталого розвитку", - заявила провідний автор дослідження Марина Андрієвич з Берлінського університету Гумбольдта.

Згідно з доповіддю, вісім із десяти країн, які можуть постраждати найбільше, розташовані в Африці та дві - у Південній Америці. Їм загрожує падіння ВВП на 70% до 2100 року, якщо клімат і далі змінюватиметься відповідно до нинішніх тенденцій, або на 40%, якщо потепління обмежиться 1,5 градуса за Цельсієм. Найгірше ситуація прогнозується в Судані, який може пережити зниження ВВП на 32% до 2050 року та на 84% до 2100 року.

Водночас, уточнюють ЗМІ, ця доповідь не бере до уваги чинника адаптивних заходів, впровадження яких могло б частково пом'якшити економічні збитки від глобального потепління.

💬 Последние комментарии
---
не -такое как ты новый год в Париже с метлой и тряпкой.В качестве уборщика ,а там хоть с гимном хоть без гимна лишь бы тихо.
---
а ну скажи военный совет партии народный фронт это хорошо? порошенко президент это хорошо? ницой это хорошо? парасюк пишет законы это хорошо?.........
Пектолванъ Мінусъ
"Кому и кобыла- невеста" ...тому и "герои" соответствующие . Ходить в центр когда-то вполне культурного и цивилизованного Города, который с 2001 го заезжие немытые "гасконцы" упорно превращали в своё "йобанэ сэло" , а в 2014 -ом , окончательно превратили в капище поганое ??? Так себе "квест"......thanx, но , откажусь. Я,видите-ли, с детства люблю чистоту и порядок. А дегенеративные рожи "свідомих патріотів" вызывают ровно те самые чувства , как впервые попробованная в юности " бурячиха" . Когда организм не принимает даже запаха и рвотный рефлекс не позволяет сделать и глоток. . Видите-ли, пани , не всем на Украине снится ваша "Эуропа". Далеко не все ссутся кипятком при упоминании " Амэрыци" и прочего селянского "мастурбационного контента" . Майдан - место встречи идиотов. Майдан - это "козье болото", куда непреодолимо тянет свиней. Майдан -это раковая опухоль , которой дали распространить метастазы. Вот такая оценочная шкала сего мерзейшего явления . К счастью, таких как я немерено даже в Киеве .
ВИТАЛЮ - В САНТА КЛАУСЫ! СРОЧНО!
Куев Кличко снежком укутывал: "смотри не замерзай"! Он кастинг проходил на должность санта клауса!
Кот Матроскин
Какой точный план. В Генштабе России явно американский крот...
Елена
Значит Новый год в Москве ,так сказать по главной Площади с оркестром и Гимном Украины.Вмнсто пельменей у россиян будут вареники ,а вместо водки горилка,не большие изменения.
Елена
А 24 /|| 2014 Верховную раду в Киеве и Банковую ге упомянул Голос разума,а по