Гонконг ініціював у СОТ суперечку з США щодо маркування товарів
События в миреmind.ua03 ноября 2020

Гонконг ініціював у СОТ суперечку з США щодо маркування товарів

Гонконг розпочав торговельну суперечку проти США стосовно вимоги з боку Сполучених Штатів маркувати товари з Гонконгу, як такі, що надходять з Китаю. Про це йдеться у повідомленні Світової організації торгівлі (СОТ, WTO), передає Reuters.

Гонконг «попросив СОТ про консультації щодо спору зі Сполученими Штатами, що стосується маркування походження товарів, яку вимагають ввести США щодо виробленої в Гонконзі продукції», йдеться в повідомленні організації.

Вказане правило повинне було набрати чинності наприкінці вересня, але згодом термін був продовжений до 10 листопада.

Раніше Сполучені Штати дозволяли називати Гонконг місцем походження. Гонконг, який є особливим адмінрегіоном КНР, є самостійним членом СОТ, до складу якого входять 164 члени.

Як відомо, Гонконг став «гарячою точкою» у відносинах між Китаєм і США, чиї відносини і до цього були натягнутими через питання торгівлі, посягань КНР на Південно-Китайське море і його відношення до мусульманської Уйгурської меншості.

Згідно з правилами СОТ, в обох сторін є 60 днів, щоб спробувати врегулювати спір шляхом консультацій, після чого Гонконг може попросити СОТ винести остаточне рішення.

Написать комментарий