События в миреdip.org.ua17 дек.

Готелі або квартири: у Туреччині хочуть обмежити будівництво житла біля моря

nk_hauz/Ru_DE4T7g.webp

Міська рада турецької Аланії перешкоджає перетворенню міських готелів на житлові будинки. Ця тенденція намітилася на тлі помітного спаду турпотоку та одночасного зростання вартості житла.

Спочатку влада ввела обмеження по квадратних метрах для апартаментів, які можна перевести до квартир формату 1+1, а тепер збираються використовувати зонування території, щоб уникнути будівництва житла замість готелів. Комісія із зонування та громадських робіт планує обговорити обмежувальні заходи у січні наступного року.

За його словами, зростання попиту на нерухомість у теплому кліматі біля моря – один із наслідків пандемії. Люди, які раніше не розглядали релокацію в комфортніші умови, сьогодні думають про це, оскільки просто приїхати до моря в будь-який зручний час стає не так просто.

«Погляньте на Майамі в США, де скупили все, що можна, піднявши ціни в 3 рази, подивіться на наш Сочі, де ціна апартаментів у деяких житлових комплексах перевищила московську», – наводить приклади експерт.

Усе це створює недобросовісну конкуренцію. Вона знижує рентабельність готельного бізнесу і стає однією з причин зростання цін на розміщення в якісних готелях – їх не вистачає, адже будувати нові або реконструювати наявні невигідно. Інвесторам простіше вкластися у житло. Крім того, безконтрольне житлове будівництво підвищує навантаження на інфраструктуру курортів.

Авторские статьи