Греція уп'ятеро збільшить витрати на оборону
События в миреwww.golos.com.ua17 декабря 2020

Греція уп'ятеро збільшить витрати на оборону

Греція не тільки схвалила санкції, запроваджені США стосовно Туреччини за купівлю зенітних ракетних комплексів З-400 у Росії, а й вирішила збільшити в наступному році витрати на оборону.

Уряд вніс до проекту закону про бюджет, який уже затверджено парламентом, рекордну суму в графу оборони й утримання армії - 2,5 мільярда євро. Як зазначають грецькі ЗМІ, це вп'ятеро більше, ніж було витрачено на ці цілі в році, що закінчується.

Таким чином, Греція виходить на третє місце в НАТО після США й Болгарії, за витратами на оборону відносно ВВП.

Але багато хто з греків засумнівався: а чи варто відразу після виходу з економічної кризи й в умовах пандемії, коли на усунення її наслідків для економіки й громадян ідуть значні кошти, витрачати стільки на купівлю нових літаків і фрегатів?

Деякі грецькі політики вважали, що парламент не схвалить таке збільшення витрат на оборону. Але оглядачі, близькі до парламентських кіл, стверджували, що партія Кіріакоса Міцотакіса добре підготувала ґрунт для успішного голосування з бюджету й провела підготовчу пропагандистську роботу. Серед аргументів не тільки придбання Туреччиною ЗРК ІЗ-400, а і її нескінченні військові маневри в Східному Середземномор'ї і біля берегів Кіпру, які тримають у напрузі не тільки Грецію, а й інші країни регіону. До того ж у Кіріакоса Міцотакіса в парламенті достатня більшість для затвердження подібної пропозиції. Прихильники прем'єра згодні з його думкою, що для підтримання обороноспроможності армії країні необхідно закупити 18 нових винищувачів, чотири бойові кораблі, нову сучасну стрілецьку зброю, боєприпаси. А також підвищити грошову винагороду тим, хто служить у її лавах.

Так воно й сталося - після п'ятиденних напружених дебатів з проекту бюджету у вівторок ввечері це питання було винесено на голосування. Газета «Катімеріні» в середу повідомила, що за прийняття бюджету проголосували 158 депутатів, проти - 142.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
Ну что ж, пасьянс складывается, логично.
кипчак
Все тверже убеждаюсь, что большинство ныне живущих не способны понимать элементарные вещи (может и раньше так было, только тогда это не имело большого значения, а в эпоху цифровизации и компьютеризации представляет угрозу для человечества). То что общество превращается в стадо баранов или крыс, следующих как по легенде, за Гамельнским крысоловом, подтверждают и события в РФ. Когда журналисты задавали вопрос участникам уличных гуляний о Навальном, то они соглашались и с тем, что протестуют, против того, что его сняли с должности губернатор и замминистра, т.е. демонстрировали полное незнание предмета. Этой публике можно вешать на уши любую бредятину и они ее глотают ни в чем не сомневаясь и не задумываясь. Очень выгодная публика для манипуляций. Личное общение с 30-40-летними (т.е. людьми уже с каким-то казалось бы опытом) свидетельствует о том, что у них уровень развития 5-летних детей - сложных и умных мыслей они не воспринимают и не понимают. Типичное клиповое мышление. Вот теперь сиди и учи новые слова, все умнее будешь.
Кот Матроскин
Ну цэ бля вааще!
-----------
G7 руководит один и тот же хозяин почему общность в требовывании .Колония по полной.
--------
хозяин один и тот же . А то по сценарию разыграли ,обманули на выборах.
123
Уже была семибанкирщина, а теперь семипосольщина.
Гость
США давно перестали быть страной интересной для эмиграции. Да и перспективы ее теперь уже весьма туманны (самой страны).