События в миреukurier.gov.uaSep 16

Як влада Бельгії рятує внутрішній туризм і єднає країну

nk_hauz/-mhkg-wlas_akb6w17ff.jpg

Громадяни цієї держави мають право на 12 безплатних поїздок протягом шести місяців

Бельгія — держава порівняно молода, яка де-факто стала незалежною від Нідерландів лише після революції 1830 року. До того територію сучасної Бельгії анексувала Франція, а ще раніше вона перебувала під іспанською короною. Внаслідок цих складних історичних перепитій нинішня Бельгія виявилася поділеною на три регіони: Фландрію, де говорять по-нідерландськи, Валлонію, де по-французьки, і столичний регіон Брюссель, переважно франкомовний, але з усіх боків оточений фламандськими комунами.

Єдність і суперечності

Бельгія унікальна тим, що не має власної мови, а статус державної у країні отримали нідерландська, французька та німецька. У школах Брюсселя, який позиціонує себе як двомовна столиця, нідерландська мова обов’язкова для навчальної програми середніх шкіл. У громадському транспорті всі оголошення роблять двома мовами, меню ресторанів, написи у магазинах і діловодство державних установ так само дублюють французькою та нідерландською.

Проте варто від’їхати зі столиці на 20 кілометрів на південь, і ви не почуєте жодного нідерландського слова, бо опинитеся у Валлонії. А якщо поїдете на північ, то вашої французької ніхто не зрозуміє. Бо фламандці без проблем перейдуть з вами на англійську, проте вони не знають жодного французького слова.

Населення сучасної Бельгії становить близько 11 мільйонів. Фламандців із них приблизно 60%, і Фландрія економічно розвиненіша. Рівень валового регіонального продукту на душу населення там у півтора раза вищий, ніж у біднішій Валлонії, де проживає понад 30% бельгійців. На цьому тлі у Фландрії дуже популярні крайні праві партії, які здобувають голоси виборців гаслами про відокремлення від Валлонії.

У такій ситуації у країні формування федерального уряду вже не раз розтягувалося на місяці. Та й нині Бельгія не має повноцінного чинного уряду і все ще намагається його сформувати, хоч після останніх парламентських виборів 26 травня 2019 року минуло понад 470 днів. Головним каменем спотикання у формуванні керівної коаліції стало те, що населення Фландрії переважно проголосувало за праві партії, а жителі Валлонії віддали голоси лівим політикам.

nk_hauz/-mhkg3jvmosfc4ekbxai.jpg

Пізнати самих себе

На тлі урядової кризи промовистий вигляд мають підсумки соціологічного опитування, яке провела неурядова організація Dedicated Institute на замовлення бельгійської газети Le Soir. Воно виявило, що один із чотирьох бельгійців підтримує поділ країни. За це висловилося 28% фламандців, 18% валлонців і 17% жителів Брюссельського регіону. Ці дані нещодавно опублікувало видання Brussels Times. 56% опитаних вважають, що у майбутньому буде неможливо зберегти об’єднану Бельгію. Таку думку висловили 58% учасників опитування у Валлонії, 56 — у Фландрії та 46 — у Брюссельському регіоні.

Дані цього соцопитування офіційно представники бельгійської влади не коментували. Проте сепаратистські настрої у країні — вже давно ні для кого не новина. Але замість того, щоб заводити розмови про особливі статуси та зміни до Конституції, бельгійська влада вдається до заходів м’якої сили.

Із 1 вересня залізнична компанія Бельгії SNCB запустила вебсайт, на якому кожен громадянин може подати заявку на отримання єдиного залізничного квитка, що дає право на 12 безплатних поїздок по країні протягом шести місяців. Щоб отримати такий квиток, кожен громадянин Бельгії, старший 12 років (проїзд до цього віку і так безплатний), заповнює заявку на сайті залізниці й через 10 днів отримує поштою іменний квиток.

Запровадити безплатний залізничний квиток було рішенням бельгійського уряду, яке підтримали представники десяти провідних партій. В уряді переконані, що в такий спосіб вдасться не лише пожвавити внутрішній туризм, який зазнав значних збитків внаслідок жорсткого карантину через пандемію коронавірусної хвороби, а й допоможе бельгійцям ліпше пізнати власну країну й одне одного.

«Мета цього кроку — заохотити бельгійців подорожувати потягами, щоб наново відкривати для себе нашу прекрасну країну і всі її найвіддаленіші куточки», — заявив федеральний міністр із питань мобільності Франсуа Беллот.

А що краще єднає державу та її громадян, як подорожі країною, завдяки яким зникають упередження й ворожість! Адже люди зазвичай не довіряють і бояться того, чого не знають. Чудовий досвід, який варто взяти до уваги і в Україні.

💬 Последние комментарии
Елена
Тебя послушать в России все на новых автомобилях ездят,все ездят отдыхать и турпоездки по заграницам,а проблем никаких и нет,просто удивительно что из России люди кезжают на ПМЖ,а не массово приезжают,ты козлоослик ври ,да не завирайся,не все тут дуры,не все.
Елена
У каждого государства свои возможности,это раз,онас думают, Украина социальное государство,это факт и Америка и Запад нас не оставят без помощи,а всё остальное устроится,вон и Япония и Германия хорошо живут и мы так будем, пусть и не скоро.
Елена
Солженицин это пример просто,раз у тебя такое к нему отношение,то это говорит о двух возможных вещах или ты обманут и веришь в эту ахинею,его любовь к Родине либо ты враг страны, возможно комбинация,а делить людей на гатунки,на нищебродов и господ,то это прекрасно показывает кто ты , тут мне тебя по твоим словам не надо обсы....ть,тут ты вполне справляешься ничего не будет, Путин не рыпнется,а знаешь почему?он защищает не интересы там как-то пересичного россияна,нет,он защищает интересы крупных российских роджеров,их корпорации и интересы,а деньги им важнее всего на свете, поэтому и вытирают о Россию ноги и плюют все, даже мелкие страны,типа Прибалтика, которые не где-нибудь за ОкеЯном,а под боком,потому что терпил,ибо за деньги они всё стерпят, потому что роджеры, разве не ясно,они и Беларусию брать особо и не хотели с людьми, роджеры российские, только предприятия и заводы,а людей нет,им содержать их было в падло,а тут целая Украина,ты представляешь какие большим российским роджерам расходы будут,поэтому оставь свои влажные мечты,никто не будет сюда вторгаться,ибо крупному капиталу России,на страже которого стоит Путин этого не надо, плять, надоело проводить здесь политинформации, лопух ты злобный и дурак .у меня всё.
Весёлый Роджер
Таки Шмуля, ты же орал, шо не бросит вас Америка, пришлёт вакцины и масок? Ну и як! Скики у вас привито 4% чи 5%? Ось яка ты продажная .лядь! На хрен ты тут врал! На хрен? Сколько тебе за высер платят? «Елена -27 июня 2020 - Много, очень много масок, самолёт целый,большой доставил, …нужные медицинские препараты и средства всякие приборы,там инвентарь ,всякое такое . всё доставили и ИВЛ Америка людям посылает,кому надо…»
Весёлый Роджер
Нормально прививаться стали, как машины Рено по 1.5 ляма разыграли - так и стали! Сегодня вон ещё 5 разыграли и так каждую неделю. Очереди по 4 часа зато стали. Пошёл народ, пошёл. Назло всем вам -щирым наймитам Госдепа, шо орали на русских форумах про плохие вакцины с бензоколонки и смертность он них. Ты Шмуля уже забыл? Сволота ты продажная? Пыдар ты дешёвка!
Весёлый Роджер
Эй Шмуля, мразь ты щирая, поддонок нациковый, холуй пиндосный! Сравни где о простом народе бильше думувають? А где его за БЫДЛО считают! «За кожну дитину від 6 до 18 років виплатять по 2 тис. грн. Кабінет міністрів України схвалив постанову, згідно з якою 145 тисяч дітей з багатодітних родин отримають додаткові виплати» «Родители 17,4 млн детей в РФ получили «школьные выплаты» по 10 000 руб.» Ну похвастайся тварь, заботой продажной воровской щирой влады о своём народе? Чуешь разницу мудак - там ТЫСЯЧИ, да и не всем, а у клятых пидсанкционных – МИЛЛИОНЫ УЖЕ получили!! Эй мудак отвечай падла? Вот за это скакал майдан? Ну що, укусный панський фуй посмокчали? Шо и даже него - без масла дали?
Весёлый Роджер
Шмуля пердун! Ну ты же МУДАК второго сорта, чаму не Першого – так тому що МУДАК! Ну кому сейчас интересен Солженицин на Украине? Да никому! АЛЛЕ!!! НИКОМУ!!! Щирые вооры-керивники простой народ нагло обдирают, наэбывают – пользуясь его страхом перед нациками – втюхивают ему газ с 1500% прибылью, подсолнечное масло – с 200% наценкой! А впереди повышения на ток, воду, отопление и тд. и тп…. А все дрожат, бздят и пока молчат! Но Шмуля дэбил - на страхе НЕТ развития страны, НЕТ! А вот если эта сжатая пружина народного недовольства эбнет – то майдан покажется всем - детским утренником! Запомни мои слова! Тварь ты продажная!