Японія переходить з нафти і газу на водень
События в миреportaltele.com.ua09 ноября 2020

Японія переходить з нафти і газу на водень

У японському порту Кобе розташувався сферичний резервуар, який незабаром допоможе країні прокласти дорогу в нове енергетичне майбутнє. Першу поставку водню він повинен прийняти в березні, і в найближчі 30 років Японія, яка є п’ятим найбільшим забруднювачем атмосфери в світі, планує експоненціально збільшувати закупівлю цього палива з нульовим викидом, щоб до 2050 року досягти вуглецевої нейтральності.

Це історичне зрушення в енергетиці Японії зажадає будівництва армади спеціальних танкерів, прогнозує Kawasaki Heavy Industries, яка володіє водневим резервуаром і є єдиним в країні розробником інфраструктури для використання цього палива. Крім того, це дасть різкий стимул для розвитку молодої індустрії, яка, за оцінками BloombergNEF, буде до середини століття задовольняти майже четверту частину світової потреби в енергії.

«Водень є незамінним елементом, який дозволить Японії досягти вуглецевої нейтральності», – повідомив в інтерв’ю Bloomberg глава водневого проекту Kawasaki Heavy Industries Мотохіко Нішимура. – «Одних тільки поновлюваних джерел енергії не вистачить для задоволення величезних потреб країни».

Багато країн світу будують вітряні і сонячні електростанції в рамках відмови від використання викопного палива, але в густонаселеній Японії зробити це непросто. Водень пропонує найбільші можливості для перекладу важкого транспорту, а також виробництва сталі і цементу на чисте паливо, зазначає BloombergNEF.

Втім, перехід на водень ставить перед людьми певну дилему, так як до сих пір його дешевше виробляти з викопного палива, чим з поновлюваних джерел енергії. Незважаючи на це ЄС і Південна Корея ставлять на те, що з часом ситуація зміниться завдяки зниженню собівартості сонячної і вітряної енергії.

Перехід 40% енергетики Японії на водень зажадає інвестицій обсягом $425 млрд, підрахував старший менеджер Азіатської групи інвесторів зі зміни клімату (AIGCC) Шин Фуруно. Ці цифри він отримав шляхом екстраполяції аналогічних витрат Південної Кореї, яка планує витратити $136 млрд на переклад 20% своєї енергетики на водень.

Японський проект по переходу на водень нагадує схожу програму, яка країна почала реалізовувати 50 років тому для розвитку індустрії зрідженого природного газу. За останні десятиліття Японія побудувала велику інфраструктуру для імпорту СПГ і купила численні орієнтовані на нього проекти.

«Перехід на водень не займе десятиліття, як це сталося з СПГ», – прогнозує виконавчий член ради директорів Siemens Energy Йохен Айкхольт. – «Але і за день цього не станеться».

Kawasaki Heavy Industries активно включилася в роботу. Компанія створює глобальний ланцюжок поставок від виробництва водню з бурого вугілля в Австралії і будівництва танкерів до створення резервуарів і водневих електростанцій.

Початок комерційного використання водню в Японії намічено на 2030 рік, і до 2050 року обсяг його імпорту в країну повинен вирости в 100 з гаком разів.

Написать комментарий