Японія схвалила скидання стічних вод з Фукусіми до океану
События в миреsuspilne.media13 апреля 2021

Японія схвалила скидання стічних вод з Фукусіми до океану

Японія схвалила план скидання до моря понад одного мільйона тонн забрудненої води зі зруйнованою атомної електростанції Фукусіма.

Як пише BBC, вода буде очищена і розбавлена, щоб рівні радіації були нижчими від встановлених для питної води. Але деякі місцеві жителі, які працюють у рибній галузі, а також Китай і Південна Корея, виступили проти цього плану.

Токіо заявляє, що роботи з випуску води, яка використовувалася для охолодження ядерного палива, почнуться приблизно через два роки. Остаточне рішення було ухвалено після багатьох років дебатів, і, як очікується, на його втілення підуть десятиліття

Нині радіоактивна вода обробляється у рамках складного процесу фільтрації, який видаляє більшу частину радіоактивних елементів, але деякі залишаються, враховуючи тритій. Потім він зберігається у величезних резервуарах, але оператору заводу Tokyo Electric Power Co (TepCo) не вистачає місця, і очікується, що ці резервуари будуть заповнені до 2022 року.

Нині у цих резервуарах зберігається близько 1,3 мільйона тонн радіоактивної води, чого достатньо, аби заповнити близько 500 плавальних басейнів олімпійського розміру.

Що кажуть екологи

Екологічні організації, такі як Greenpeace, ​​давно висловлюють свою незгоду з випуском води в океан. Рибна промисловість країни також виступила проти цього, побоюючись, що споживачі відмовляться купувати продукцію з цього регіону.

Рішення також викликало критику з боку сусідів Японії. Міністр закордонних справ Південної Кореї 12 квітня висловив "серйозний жаль" з приводу рішення. Представник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзяні також закликав Японію "діяти відповідально".

"З метою захисту міжнародних громадських інтересів, а також здоров'я і безпеки китайців Китай висловив серйозне занепокоєння японській стороні дипломатичними каналами", — сказав Чжао.

Однак США підтримують рішення Японії, оскільки вона "підходить відповідно до загальноприйнятих стандартів ядерної безпеки".

Пояснення Японії

Японія стверджує, що скидання стічних вод є безпечним, оскільки вони обробляються й видаляють майже всі радіоактивні елементи. Крім того, води будуть сильно розбавлені. Цей план підтримується Міжнародним агентством з атомної енергії, яке стверджує, що аналогічне скидання стічних вод відбувається на інших заводах по всьому світу.

"Випуск в океан проводиться в іншому місці. Це не щось нове. Тут немає скандалу", — заявив у 2021 році генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Вчені стверджують, що елементи, що залишилися в воді, шкідливі для людини лише у великих дозах. За їх словами, при розведенні очищена вода не становить жодного наукового ризику.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии