Єгипет інвестував у розвиток музеїв понад 25 млрд єгипетських фунтів за п'ять років - міністр туризму та старожитностей
События в миреua.interfax.com.ua08 июля 2021

Єгипет інвестував у розвиток музеїв понад 25 млрд єгипетських фунтів за п'ять років - міністр туризму та старожитностей

На розвиток музеїв та збереження спадщини Єгипет спрямував понад 25 млрд єгипетських фунтів протягом останніх п'яти років, повідомив міністр туризму та старожитностей Єгипту Халед аль-Анані в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Протягом попередніх трьох років ми відкрили понад 20 музеїв і відновили понад 80 археологічних пам'яток у всій країні, включаючи Каїр. Зокрема, минулого року ми відкрили музеї у локаціях, які особливо люблять українці: у Шарм-еш-Шейху та Хургаді. Цієї весни відкрили Музей єгипетської цивілізації у Каїрі", - повідомив аль-Анані.

За його словами, колекції новостворених музеїв наповнюються експонатами зі сховищ, з наявних музеїв, з нових досліджень або в результаті репатріації експонатів із-за кордону.

"Декілька днів тому ми повернули з Франції 145 об'єктів, із яких понад 50 - визнані шедеври, які будуть передані до різних музеїв. У нас немає проблем, як наповнити нові музеї. Більше того, ми ще і відправляємо виставки за кордон. Єгипет - найбільша багата країна у світі за спадщиною. У наших сховищах дуже багато експонатів, ми здатні наповнити ще 50 музеїв", - повідомив міністр.

Крім того, він анонсував відкриття наступного року музею в Олександрії, який був закритий на реконструкцію останні десятиліття. Він присвячений грецькому та римському, античному періоду.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии