Єгипет знайшов стародавнє військове судно і грецькі могили в затонулому місті
События в миреdip.org.ua5 дней назад

Єгипет знайшов стародавнє військове судно і грецькі могили в затонулому місті

Дайвери виявили рідкісні останки військового судна в древньому затонулому місті Тоні-Геракліон – колись найбільшому порту Єгипту на Середземному морі – і похоронний комплекс, який ілюструє присутність грецьких купців, повідомила країна в понеділок.

Місто, яке контролювало вхід до Єгипту в гирлі західної гілки Нілу, домінувало в в цьому районі протягом століть до заснування Олександрії неподалік Олександром Великим в 331 році до нашої ери. н.

Зруйнований і та затоплений разом з великою територією дельти Нілу в результаті декількох землетрусів і приливних хвиль, Тоніс-Гераклеон був знову відкритий в 2001 році в затоці Абу-Кір недалеко від Олександрії, нині другого за величиною міста Єгипту.

Глава сектора єгипетських старожитностей Айман Ашмаві пояснив, що уламки цього корабля були виявлені приблизно під 5-метрової твердої брудом, яка представляє собою морське дно, змішане з залишками храму, з використанням пристроїв для підводних розкопок, таких як пристрої для профілювання дна.

Військове судно, виявлене єгипетсько-французької місією на чолі з Європейським інститутом підводної археології (IEASM), затонуло, коли в другому столітті до нашої ери звалився знаменитий храм Амона, поруч з яким він швартувався.

Франк Годдіо, голова місії IEASM, підтвердив, що знахідка швидких кораблів того часу все ще дуже рідкісна, і що грецькі кораблі цього типу були повністю невідомі до відкриття пунічних корабель Марсала (235 до н.е.) – це єдиний екземпляр, який у нас є.

Попереднє дослідження показує, що корпус 25-метрового плоскодонного корабля з веслами та великим вітрилом був побудований у класичній традиції, а також мав особливості давньоєгипетського будівництва, повідомило міністерство туризму та старожитностей Єгипту.

В іншій частині міста місія виявила залишки великої грецької похоронної зони, датованої першими роками IV століття до нашої ери, зазначається в повідомленні.

«Це відкриття прекрасно ілюструє присутність грецьких купців, які жили в цьому місті», – йдеться в повідомленні міністерства, додавши, що грекам було дозволено селитися тут за часів пізніх династій фараонів.

«Вони побудували свої власні святилища недалеко від величезного храму Амона. Вони були зруйновані одночасно, а їх рештки змішані з залишками єгипетського храму».

Ці руїни свідчать про багатство храмів цього міста, які зараз знаходяться під поверхнею Середземного моря, в 7 км від пляжу Абу-Кір.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Е
А Украина не мнит из себя сверхдержаву,не претендует а сильно большое влияние в мире,вот так
Елена
Да что такое говоришь,то у нищебродов нет,а у нормальных украинцев всё есть,а ты что нищеброд?говоря терминологией Роджера,не не ешь такое?у Роджера попроси, только он х..й даст,не такой он человек,давать что-то кому-то.
гость
отличный разбор, обеими руками За такой подход к исторической литературе - больше жизни, больше сродства с историческими персонажами, круче условностей только политические хотелки из тех времён.
е
Сколько самолетов произвела Украина за 30 лет ненадежности? Что и 20 не смогла? даже 1,5 года на ОДИН самолет для Украины нереально....
е
ты точно тупая дура... у людей денег нет за жилье платить, а она о деликатесах рассказывает, сколько каких видов чего продают....
е
в случае с Украиной на двух стульчаках правильнее...)))
е
Украине давали В ДОЛГ С ПРОЦЕНТАМИ, а Польше БЕЗДВОЗМЕЗДНО... даже такая ТУПАЯ КАК ТЫ должна знать разницу....