Єгипетський суд засудив до страти 37 бойовиків-ісламістів
События в миреwww.dw.com03 марта 2020

Єгипетський суд засудив до страти 37 бойовиків-ісламістів

Засуджених у Каїрі визнали винними в приналежності до місцевого відгалуження терористичного угруповання "Ісламська держава". Серед тих, кому загрожує страта, опинився й колишній офіцер.

Кримінальний суд Каїра ухвалив смертний вирок для 37 бойовиків місцевого терористичного угруповання, пов'язаного з міжнародною терористичною організацією "Ісламська держава". Вирок було ухвалено в понеділок, 2 березня, передає агенція новин AP.

Загалом цього дня вироки було оголошено для більш ніж 200 підсудних. Їх визнано винними в скоєнні десятків атак та терактів, ціллю яких були єгипетські військові, сили безпеки та поліція. 61 підсудного судді засудили до довічного ув'язнення, ще 85 отримали різні терміни позбавлення волі - від п'яти до 15 років. Всі ухвалені 2 березня вироки ще можна буде оскаржити у суді вищої інстанції.

Серед засуджених- один із найголовніших місцевих екстремістів

Серед засуджених до страти - один із провідних місцевих екстремістів Хішам ель-Ашмаві. Власне, ель-Ашмаві ще в листопаді 2019 року до страти засудив окремий військовий трибунал, оскільки він - колишній офіцер єгипетських збройних сил.

Багато років поспіль ель-Ашмаві вважався найбільш розшукуваним єгипетським екстремістом. Він був одним із співзасновників екстремістського угруповання "Бейт Ансар аль-Макдіс". Після того, як 2011 року ель-Ашмаві вибув з війська, він застосував свій військовий досвід для посилення "Бейт Ансар аль-Макдіс".

Фактично саме завдяки його зусиллям ця колись маловідома група екстремістів, що діяла на Синайському півострові, перетворилася на добре вишколений загін, що згодом скоїв багато зухвалих нападів на єгипетських військових і силовиків.

У листопаді 2014 року "Бейт Ансар аль-Макдіс" присягло на вірність міжнародній терористичній організації "Ісламська держава". Відтоді "Бейт Ансар аль-Макдіс" стало називатися "Велаєт Синай", що означає "Провінція Синай".

Утім, сам ель-Ашмаві не проголошував вірності ІД. У записаному 2015 року аудіозаписі, що вважається автентичним, ель-Ашмаві стверджував, що він є союзником конкурента ІД - терористичного угруповання "Аль-Каїда".

Ель-Ашмаві затримали наприкінці 2018 року в Лівії загони лівійського генерала Халіфи Хафтара. Згодом його передали Єгипту.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Кот
И будет именно так,кто бы сомневался!!!
Кот
Когда я голосовал за Зелебобу,чтобы вальнуть Свинорыла, то уже тогда говорил-"Вовик,вздумаешь вильнуть в сторону и не выполнить всех обещаний- прокляну!!! И вот это время пришло-СГИНЬ!!!!!
Броунджер
Пускай лучше пьёт кровь "голубых",легче вздохнётся нормальным людям.
Броунджер
Главное что Украина идёт в Эвропу а Эвропа идёт в Украину!
Броунджер
Елена,активно помогай им придумать.Отрабатывай бочку варенья и три корзины печенья.
Броунджер
Вот как Господь Всемогущий карает Содомские Штаты Геймерики за однополые браки.
георгий
ОЦЕ ДРУЗЗI I НЕДРУГИ , ПАНИ та ПАННОЧКИ и ПРИШЛА в УКРАИНУ НАПАСТЬ - ЕВРО АМЕРИКАНСКАЯ ФАТА МОРГАНА , ДУЖЕ ХОТЕЛИ В ЕВРОПУ А ПОЛУЧИЛИ ПАНДЕМИЮ - АМЕРИКАНСКУЮ ДА ЩЕ и ЗЕМЛИ ЛИШИЛИСЯ. ФАТАЛЬНЫЙ ИСТОРИЧНИЙ КОНЕЦ УКРАИНСКОЙ НЕЗАЛЕЖНОСТИ , НАЧАЛИ ЗА ЗДАВИЕ а ЗАКОНЧИЛИ ЗА УПОКОЙ .