ЄС окреслив передумови для початку перемовин з Албанією щодо її членства
События в миреwww.ukrinform.ua7 дней назад

ЄС окреслив передумови для початку перемовин з Албанією щодо її членства

Рада ЄС, яка вчора прийняла позитивне політичне рішення щодо початку переговорів про входження до ЄС Албанії та Північної Македонії, у середу завершила оформлення такого рішення за письмовою процедурою.

Міністри ЄС також визначили низку вимог, які мають бути виконані Албанією перед першим раундом переговорів, про що йдеться у резолюції Ради міністрів ЄС із загальних справ, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської Ради.

"Після вивчення оновленої доповіді Єврокомісії від 2 березня 2020 року щодо прогресу Республіки Північна Македонія... у реформах та у виконанні умов, одностайно визначених Радою ЄС у червні 2018 року, Рада ЄС, до подальшого затвердження членами Європейської Ради, прийняла рішення відкрити переговори про членство з Республікою Північна Македонія", - йдеться у документі.

Таке ж формулювання ухвалений текст резолюції містить і відносно Албанії. Водночас, якщо документ рекомендує розпочати міжурядові переговори з Північною Македонією відразу після відповідного рішення Європейської Ради, то перед Албанією для початку першого раунду таких переговорів висувається цілий ряд умов, що пов’язані, головним чином, з розв'язанням проблем верховенства права.

Зокрема, Албанії пропонується завершити виборчу реформу згідно з рекомендаціями ОБСЄ/БДІПЛ, забезпечити прозорість фінансування політичних партій та виборчих кампаній, продовжити виконання судової реформи, включаючи діяльність Конституційного та Вищого судів, відповідно до міжнародних стандартів та висновками Венеціанської Комісії, а також завершити створення антикорупційного суду та спеціалізованих структур по боротьбі з організованою злочинністю.

Албанії пропонується також зміцнити співпрацю з країнами-членами у боротьбі проти корупції та організованої злочинності та виконувати план дій з виконання рекомендацій FATF (Оперативної групи з фінансових дій - Financial Action Task Force).

Ще одна умова – країна має подолати таке явище, як необґрунтовані заявки на надання притулку та забезпечити репатріацію.

Нарешті, Албанія має внести доповнення у національне законодавство про медіа відповідно до рекомендацій Венеціанської Комісії.

Єврокомісії запропоновано надати доповідь щодо вирішення цих питань під час представлення формату майбутніх міждержавних переговорів.

Такий формат переговорів має бути прийнятий Радою ЄС після виконання вищезазначених умов, а також з урахування того, що Албанія остаточно вирішить на момент початку переговорів ключові рекомендації, зокрема, щодо незалежності судової системи, притягнення до відповідальності високопосадовців, яких викрито у корупції, вдосконалення виборчого процесу, захисту національних меншин, прийняття законів про перепис населення відповідно до вимог Ради Європи та досягнення прогресу у реєстрації власності.

Рада ЄС доручила Єврокомісії продовжувати моніторинг прогресу, досягнутого Албанією у всіх перерахованих сферах.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Ой, так я не понял! А где же пропахандон Шмуля с Амэрыкой, що допомогает продажной Украине, 3.14здующей в пропасть, за которой видна надпись Эуропа? Ой, що робиться, так у него язык у дупе пропахандоновской потерявся! Методичка не пришла! Брехать нечего! Ну так шо там Шмуля, расскажи о высокотехлогичной Эуропе и отсталой орде Рашке бензоколонке, где, кстати, уже сделал бильше ПИЛ МУЛЬОНА тестов! Поновлю, бо щирые xoxлы дюже туповатые на голову, АЛЛЕ!!! БИЛЬШЕ 500 000 ТЕСТОВ вже зроблено у клятой России! Ось воно як! Вы там от зависти Сало не уроните!
Кот Матроскин
Бля, рынок с демократией ни хрена не порешали...
Трампенко 1
если тебе не нравится человк, зачем с ним общаться? это как противиться запаху ГОВНА , и каждый раз НЮХАТЬ каждую насраную кучу - вы достойны друг друга! сугс
Весёлый Роджер
А в каком году, у вас на Украине, разогнали психов по домам? Шановний «Е» - Ещё древние говорили – НЕТ ВЕРЫ ЕДИНОЖДЫ солгавшему! А Шмуля ВРЁТ каждый день по 100 раз! Пример: «вон видела тут Сашко охранник наехал на того же Роджера за то что Роджер наехал на советскую медицину» - отвечаю - ВРАНЬЕ голимое!!! Никаких ссылок этот свинорылый пердунистый пропахандон не даст НИКОГДА, потому как давать нечего, тк про советскую медицину я НИКОГДА ничего не писали и не обсуждал эту тему НИ С КЕМ! «Сашко охранник» как выяснилось – это тот же пропахандон Шмуля, но под русскими проксями, в связке с тн «запорожцем», типа вот он голос народа. Даже поменял там роль, типа, я за народный социализм. Или это ещё называется в методичке от цензора – «используйте встречное оскорбление» или «приписывайте оппоненту то, что он не писал, главное уходите от неудобных вопросов.» Так это оказалось ПРАВДОЙ – « Он называет меня нищебродкой,которая нигде не была и ничего не видела и сижу в нищете». И эта наглая необразованная галычанская тварина, нигде не бывавшая, языков не знающая, с интеллектом рагули, зовёт народ неньки у Эуропу. Щоб там разбоХатеть на халяву, за счёт Европы тай швидко запанувати над москалями?
запорожец
то самое чувство, когда ТВОЙ пре3е!дент взял 3а!щеку... а вместе с ним и все эти 73% избирателей
Весёлый Роджер
Шизофрения с манией величия – НЕ ИЗЛЕЧИМА!!! «я пишу вам правду, а значит я права, а ВЫ ничтожество» *** ЭТО вот НОВЫЙ ШЕДЕВР от ШИЗОФРЕНИКА МАРАЗМАТИКА ШМУЛИ, шо у кружевных труселях и в роли дивчины Елены: «и к вам как к оппонентам отношусь корректно ,почти вежливо,» вот читаем самый свежий пример – «Послушай ты недоУмок». Очень корректно! А особенно была корректность к Шалапутному и В.Роджеру, просто потому, что они падлюки москальские, тут не давали фейковать Шмули и нагло ВРАТЬ, а как без брехни житти – вот он и стал их обзывать алкашами и бомжами на мусорке! Это и есть настоящее бандеровское КОРРЕКТНОЕ отношение!
Й0бані ГОЛОБОРОДЬКИ
то самое чувство, когда утром болит жопа у патриота... потому что стадо клоунов из моржовой зрады всю ночь предолило в незалежну сраку