ЄС окреслив передумови для початку перемовин з Албанією щодо її членства
События в миреwww.ukrinform.ua26 марта 2020

ЄС окреслив передумови для початку перемовин з Албанією щодо її членства

Рада ЄС, яка вчора прийняла позитивне політичне рішення щодо початку переговорів про входження до ЄС Албанії та Північної Македонії, у середу завершила оформлення такого рішення за письмовою процедурою.

Міністри ЄС також визначили низку вимог, які мають бути виконані Албанією перед першим раундом переговорів, про що йдеться у резолюції Ради міністрів ЄС із загальних справ, повний текст якої оприлюднений на сайті Європейської Ради.

"Після вивчення оновленої доповіді Єврокомісії від 2 березня 2020 року щодо прогресу Республіки Північна Македонія... у реформах та у виконанні умов, одностайно визначених Радою ЄС у червні 2018 року, Рада ЄС, до подальшого затвердження членами Європейської Ради, прийняла рішення відкрити переговори про членство з Республікою Північна Македонія", - йдеться у документі.

Таке ж формулювання ухвалений текст резолюції містить і відносно Албанії. Водночас, якщо документ рекомендує розпочати міжурядові переговори з Північною Македонією відразу після відповідного рішення Європейської Ради, то перед Албанією для початку першого раунду таких переговорів висувається цілий ряд умов, що пов’язані, головним чином, з розв'язанням проблем верховенства права.

Зокрема, Албанії пропонується завершити виборчу реформу згідно з рекомендаціями ОБСЄ/БДІПЛ, забезпечити прозорість фінансування політичних партій та виборчих кампаній, продовжити виконання судової реформи, включаючи діяльність Конституційного та Вищого судів, відповідно до міжнародних стандартів та висновками Венеціанської Комісії, а також завершити створення антикорупційного суду та спеціалізованих структур по боротьбі з організованою злочинністю.

Албанії пропонується також зміцнити співпрацю з країнами-членами у боротьбі проти корупції та організованої злочинності та виконувати план дій з виконання рекомендацій FATF (Оперативної групи з фінансових дій - Financial Action Task Force).

Ще одна умова – країна має подолати таке явище, як необґрунтовані заявки на надання притулку та забезпечити репатріацію.

Нарешті, Албанія має внести доповнення у національне законодавство про медіа відповідно до рекомендацій Венеціанської Комісії.

Єврокомісії запропоновано надати доповідь щодо вирішення цих питань під час представлення формату майбутніх міждержавних переговорів.

Такий формат переговорів має бути прийнятий Радою ЄС після виконання вищезазначених умов, а також з урахування того, що Албанія остаточно вирішить на момент початку переговорів ключові рекомендації, зокрема, щодо незалежності судової системи, притягнення до відповідальності високопосадовців, яких викрито у корупції, вдосконалення виборчого процесу, захисту національних меншин, прийняття законів про перепис населення відповідно до вимог Ради Європи та досягнення прогресу у реєстрації власності.

Рада ЄС доручила Єврокомісії продовжувати моніторинг прогресу, досягнутого Албанією у всіх перерахованих сферах.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Так я не против УСЁ отнять у xoxло тай ждб олигархив и раздать скачущим до Эуропы, но ты же Шмуля упорно пишешь тильки про Россию, тебе на проблемы твоей страны - насрать. А чаму, а тому що пропахандону хунты за это не платють! Не так ли мразь?
Весёлый Роджер
Конечно есть ссылка https://www.counterhate.co.uk/ статья там – «Latest Research, Hatebook Facebook’s neo-Nazi shopfronts funding far-right extremism», усё тут есть, цэ ж не ваш пиндосо колониальный цензор и Шмуля пропахандон, шо дюже мерзкий, где одни фейки свидомым скакунам кидают, тому що их за идиотов тупых считают. Весёлый Роджер
Луна-2
"Доборолась Украина до самого краю" Маску я шута однеу.Клоуна сыграю. Я ведь шут мне только можно маску клоуна носить. И в политике, как в цирке ,должен я людей смешить. Буду".Слава Украине".я везде вставлять. Оппонентов , что мешают ,буду оскорблять. Только вот дружочек, видно плохо ты играешь роль. Ведь в политике, как в цирке, нужно быть самим собой. Вот поэтому наверно , интересно мне с тобой. Ты всего лишь только КЛОУН.клоун в цирке... Но не злой....
е
Да, конечно.. Свидомые бабуины только деньги ценят, правда Елена тут утверждает что они трудяги, вот ей очередная статья с доказательствами их "труда".. Прокомментируй свои собственные слова теперь)))
Где доказательства
Есть ссылка на источник, или как обычно?
Какое жалкое зрелище
Поехавший путеноид
Не мельтиши
И ты побежишь, или скорее всего просто перекрасишься. Вы же как шлюхи продажные, переобуваетесь по ситуации.
Авторские статьи
Политика2 часа назад
Западная Украина с 23 по 27 ноября: В регионе продолжается «перетряхивание» кадров после местных выборов
Политика6 часов назад
Какую «мозаику» собирают искатели «голодомора украинцев»
Видео7 часов назад
Жвания не долетел, но обещал вернуться. Д.Джангиров и Р.Бортник 1
Геополитика7 часов назад
Диего Марадона и монетарная политика
Видео8 часов назад
БесогонTV «Проделки маркиза Карабаса» 3
Экономика8 часов назад
Это очередная профанация. Экономист Алексей Кущ об инициативе Зеленского поддержать малый бизнес в карантин
Экономика8 часов назад
Приватизация Одесского Припортового завода. Часть 2. Конкурс давальческого сырья: Как легально «зайти» на завод и там остаться.
Общество8 часов назад
Веселые истории о нас
Геополитика10 часов назад
Сонный Джо и слабый доллар: какое будущее теперь ждет американские финансы?