ЄС виділив ще €10 мільйонів для потерпілих від конфлікту у Нагірному Карабасі
События в миреwww.ukrinform.ua17 мая 2021

ЄС виділив ще €10 мільйонів для потерпілих від конфлікту у Нагірному Карабасі

Європейський Союз виділить додатково 10 мільйонів євро для надання термінової гуманітарної допомоги населенню, що постраждало внаслідок конфлікту між Вірменією й Азербайджаном в Нагірному Карабасі та навколо нього.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт Європейської комісії.

Як зазначається, рішення прийнято «в межах зусиль зі зміцнення стійкості та мирного будівництва на Південному Кавказі». Таким чином, загальний обсяг допомоги ЄС жителям регіону перевищить 17 мільйонів євро.

Як зазначається, фінансування дасть змогу доправити негайно гуманітарну допомогу, включаючи продукти харчування, предмети гігієни та медикаменти, господарські товари, а також кошти для забезпечення першочергових потреб. Гроші ЄС будуть використані й для заходів захисту населення, організації освіти в надзвичайних умовах та для надання психологічної допомоги.

Кошти також буде спрямовано на заходи з гуманітарного розмінування у населених регіонах та інформування мешканців про мінну загрозу.

Наголошується, що ця гуманітарна допомога з боку ЄС надається виключно для покриття потреб на принципах гуманізму, нейтральності та незалежності, відповідно до міжнародного законодавства. Вона доставлятиметься постраждалому населенню за допомогою структур ООН, міжнародних та неурядових організацій, що мають представництва у цьому регіоні.

Написать комментарий