ЄС вперше призупинив дію базового документу єврозони
События в миреglavcom.ua24 марта 2020

ЄС вперше призупинив дію базового документу єврозони

Призупинення дії документа дозволить країнам підвищувати держборг

Рада Європейського союзу затвердила пропозицію Європейської комісії призупинити дію пакту стабільності та зростання, який є базовим документом єврозони, у зв'язку з пандемією коронавіруса. Про це йдеться в заяві Ради ЄС.

Як наголошується в документі, призупинення пакту дозволить державам ЄС отримати гнучкість прийняття заходів для підтримки систем охорони здоров'я і оборони, а також економіки.

«Міністри погодилися з оцінкою Єврокомісії, що склалися умови для залучення генеральної статті про припинення, наявності важкий економічний спад в єврозоні і Євросоюзі в цілому», - йдеться в заяві.

Пакт передбачає контроль над податковою політикою і санкції до країн-порушників. Зокрема, документ обмежує до 3% ВВП рівень дефіциту держбюджету країн єврозони, а також визначає межу держборгу-60% ВВП. Призупинення дії пакту дозволить країнам підвищувати дефіцит бюджетів за рахунок кредитів для надання допомоги бізнесу.

До слова, в Італії другий день поспіль знижується смертність від коронавірусу. 

На сьогодні у всьому світі зареєстровано понад 350 тис. підтверджених випадків зараження коронавірусом COVID-19, з яких щонайменше 98 тис. вилікувалися. Від ускладнень, викликаних інфекцією, померли понад 15 тис. пацієнтів.

У ВООЗ констатували, що пандемія прискорюється — 100 тис. випадків зараження були зафіксовані за останні чотири дні.

Директор програми Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) із надзвичайних ситуацій Майкл Раян заявив, що розробка і випробування вакцини від нового коронавірусу займуть щонайменше рік.

Написать комментарий
Авторские статьи