События в миреwww.ukrinform.ua27 мая

Єврокомісія пропонує «демонетизувати» фейки в інтернеті

nk_hauz/-mag2kn2sfhs2e2w5ylo.jpg

Європейська комісія оприлюднила рекомендації щодо застосування Кодексу поведінки проти дезінформації в інтернеті.

Про це на пресконференції у Брюсселі повідомила віцепрезидент Єврокомісії Вера Юрова, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Нам необхідно посилити колективні дії, щоб залишити дезінформацію без матеріальних стимулів, надати громадянам можливості у боротьбі з нею та захистити демократичний інформаційний простір”, - зазначила єврокомісар.

За її словами, чіткий Кодекс поведінки проти дезінформації є необхідним як для великих інтернет-платформ, так і для інших гравців на онлайн-ринку, щоб знайти відповіді на системні ризики. Також ідеться про те, щоб не дозволити зловмисникам заробляти на поширенні дезінформації - і водночас повною мірою дотримуватися принципів свободи слова.

Єврокомісія очікує, що інтернет-платформи, які добровільно дотримуватимуться Кодексу, створять потужну систему моніторингу для виявлення дезінформації, значно скоротять фінансові стимули для її поширення онлайн, а також посилять співробітництво з організаціями, що спеціалізуються на перевірці інформації у різних країнах ЄС та на різних мовних платформах.

Як наголосила Юрова, нові регуляторні правила покликані “демонетизувати" дезінформацію. Онлайн-платформи мають поліпшити взаємодію, аби позбавити дезінформацію будь-якої фінансової підтримки, налагодити чітку систему взаємного оповіщення, підвищити прозорість походження інформації та обмежити діяльність суб’єктів, що систематично намагаються розмістити фейки.

Водночас онлайн-платформи мають забезпечити користувачів зрозумілими засобами для позначення виявленої дезінформації, аби привернути увагу інших користувачів до її потенційної небезпеки. При цьому користувачі, чиї акаунти були обмежені або заблоковані в результаті такого позначення, мають отримати чіткий механізм подання апеляцій та поновлення онлайн-статусу, якщо звинувачення в поширенні дезінформації виявляться несправедливими.

Інтернет-платформам також рекомендовано створити спільний “Центр прозорості” для взаємного інформування про заходи, що вживаються в рамках виконання Кодексу поведінки проти дезінформації, обміну досвідом та технологічними рішеннями. Як передбачається, для координації такої роботи буде створена спеціальна оперативна група під егідою Єврокомісії, яка включатиме представників платформ, Європейської служби зовнішніх дій та регуляторів медійних послуг ЄС.

Як повідомлялося, вперше Єврокомісія запропонувала інтернет-платформам добровільно приєднатися до Кодексу поведінки проти дезінформації у жовтні 2018 року, коли йшлося про реагування на спроби втручання у підготовку до виборів Європейського парламенту. Кодекс поведінки виявився ефективним і перетворився на постійний інструмент, відкритий для приєднання ключових гравців на медіаринку. Інтернет-платформи, що беруть участь у цій угоді, інформують Єврокомісію про заходи, що вживаються проти дезінформації та інформаційних маніпуляцій. На основі цих даних Єврокомісія раз на пів року готує доповіді з висновками та рекомендаціями для вдосконалення такої роботи.

💬 Последние комментарии
КРЫМ НАШ !!!
В\На Крыму суд постановил задержать главу Украины 3еленского, за долги по коммуналке в его Крымской недвижимости! Крымский апелляционный суд постановил задержать главу цирка-шапито Украина - Владимира 3еленского, за неуплату налогов на богатство и зарплат работникам обслуживания его Дворца. Сотни тысяч "обуреных" неравнодушных Навальнят с 3е!лёными ЁРШИКАМИ вышли на улицы - "3еленский! д0вай з0пл0ти 0ккупанту" - требуют ониждети
е
а ты дура.. статью не осилила??
е
ДУРА... КОНКРЕТНО В ЧЕМ она с такими идиотами как ты??ГДЕ ответ??
котлета по Тихановски
"Это мой Крым". - сказал Лукашенко
Гость
Кому чего... и такое бывает.
DEAD Панас 2.0 «план БолтYна»
БолтYн спасает Украину от российского Шатуна
Гость
"Количество умерших от коронавируса в США за неполные одиннадцать месяцев 2021 года превысило данный показатель за весь прошлый год. Это произошло несмотря на наличие в стране сразу нескольких «проверенных» прививок, высокий уровень вакцинации населения, отточенные методики социального дистанцирования и тотальную пропаганду иммунизации. Столь неудобная статистика ставит под сомнение эффективность западных вакцин и протоколов лечения, заставляя оправдываться медицинские власти Соединенных Штатов и глобальные СМИ". ... "наглядный сравнительный график с сайта usmortality.com". ... Согласно свежим данным Университета Джонса Хопкинса, количество жителей США, скончавшихся от новой коронавирусной инфекции, к утру 26 ноября 2021 года составило 775.797 человек. По состоянию на 1 января этого года, данный показатель равнялся 353.948 человекам. Таким образом, в 2021 году от ковида умерло уже 421.849 американцев — почти на 68 тыс. человек больше, чем годом ранее. При такой тенденции разрыв увеличится к концу года еще примерно на 35-40 тысяч жизней и явно превысит 100 тыс. человек.
Авторские статьи