События в миреua.interfax.com.ua18 нояб.

Єврокомісія пропонує заборонити імпорт пов'язаних із вирубуванням лісу товарів

nk_hauz/TOEJqu57g.jpeg

Європейська комісія в середу презентувала законопроект, який зобов'язує компанії розкривати дані про їхні ланцюжки постачання з метою запобігання імпорту до ЄС товарів, пов'язаних із вирубуванням лісів.

"Щоб досягти успіху в глобальній боротьбі з кризою біорізноманіття та кліматичною кризою, ми маємо взяти на себе відповідальність діяти і вдома, і за кордоном. Наше регулювання відповідає на запит громадян мінімізувати європейський внесок у вирубування лісів", - сказав під час прес-конференції віце-президент ЄК Франс Тіммерманс.

Законопроект пропонує встановити порядок аудиту операційної діяльності компанії та її продукції (due diligence), а також запровадження системи бенчмаркінгу для країн із високим ризиком вирубування лісів. Зокрема, норми документа передбачається поширити на імпортерів сої, яловичини, пальмової олії, деревини, какао та кави, а також деяких похідних продуктів, включно зі шкірою, шоколадом та меблями.

Нові правила вимагатимуть від операторів, які вперше розміщують відповідну продукцію на ринку ЄС, розкривати інформацію про ланцюжки постачання, щоб запевнити регулятора, що їхня продукція не була вироблена на землях, де відбувалися вирубки лісів, або деградованих землях після 31 грудня 2020 року, навіть у тому разі, якщо це не заборонено у країні виробництва. У разі невідповідності цій вимозі реалізацію продукції буде заборонено на ринку ЄС.

"Причина, через яку ми можемо з гордістю сказати, що він (законопроект – ІФ) відкриває нові горизонти, полягає в тому, що він націлений не лише на незаконну вирубку лісів, а й на всі вирубки, спричинені розширенням сільськогосподарських угідь", - сказав єврокомісар з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініус Сінкявічюс.

Раніше Сінкявічюс в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" та порталу Green Deal зазначив, що це регулювання не передбачає дискримінації, оскільки воно застосовуватиметься не лише до іноземних компаній, а й до європейських.

У Єврокомісії сподіваються, що закон буде ухвалено до 2023 року. Водночас великим компаніям буде надано 12-місячний пільговий період для адаптації, дрібнішим – 24-місячний пільговий період.

Законопроект щодо боротьби з вирубуванням лісів представлено через кілька днів після закінчення кліматичного саміту ООН у Глазго, де понад 100 світових лідерів, зокрема європейські, пообіцяли до 2030 року покласти край процесу зникнення лісів на планеті.

💬 Последние комментарии
3020
Ну допустим, блядский вертеп, в Киеве разместился ещё в 2014 году и не куда не уезжал. Директором этого вертепа, есть один из его устроителей, Кличко. Вопрос только один. В какой стране мира главами государства и столицы являются крайне недалёкие, сознательные вруны, но очень жадные персонажи из телика? Кто из них тупой, а кто хитрожопый трендливый поц, всем понятно, кроме их умственно ограниченных избирателей. Зедебилау, просто отбитому головой дебилу и их дебилковатому электорату, посвящается сей вертеп, которого они все вместе достойны.
3020
А женская грудь, как часть тела, мужиков вообще не волнует? Это шарлатанство, а не научная точка зрения и издание Freudin, это филиал бара "Голубая устрица".
Елена
Луночка в вашей искренности никто не сомневается, абсолютно.
Луна -2
А Вы зря сомневаетесь .Если вы искренне желаете мне здоровья -я отвечаю вам также -искренне.
Елена
Умная вы,я средняя, просто Роджер такой, примитивный,нна его фоне и Таня Черновол проФФессор.
ера
а вот тут...я очень сомневаюсь...
ера
правильно...за твой ум...ЛЮБЛЮ УМНЫХ...