Єврокомісія заборонила приватним компанія використовувати технологію розпізнавання обличчя
События в миреitech.co.ua29 января 2021

Єврокомісія заборонила приватним компанія використовувати технологію розпізнавання обличчя

Сьогодні Єврокомісія заборонила приватним компанія використовувати технологію розпізнавання обличчя. Тепер вони не зможуть використовувати технології розпізнавання осіб для аналізу людських емоцій і особистісних особливостей. Крім того, Єврокомісія рекомендує заборонити використовувати такі технології при прийомі на роботу або звільнення співробітників. Приватні компанії будуть зобов’язані отримати явну згоду від людей на використання даних розпізнавання осіб.

На додаток до вищезазначеного пропозицією Європейська комісія також розробляє нові правила регулювання штучного інтелекту. Вона пообіцяла оприлюднити їх в першому кварталі поточного року. В середині цього місяця Євросоюз розглядав можливість заборони на використання технології розпізнавання осіб в громадських місцях терміном на п’ять років. Таким чином міжнародна організація збирається отримати час на вивчення можливостей запобігання зловживання цією технологією. Проте, як виняток допускається використання розпізнавання осіб для проектів в сфері безпеки, а також досліджень і розробок.

Варто відзначити, що в деяких країнах, таких як Китай, використання технологій розпізнавання осіб, навпаки, вітається. Наприклад, китайський уряд почав впроваджувати в аптеках Шанхая розпізнавання облич людей, які купують певні ліки, що, безумовно, є досить ефективним методом боротьби зі зловживанням забороненими і рецептурними препаратами.

Написать комментарий