Європа може повністю заповнити свої сховища газу до вересня
События в миреmind.ua12 мая 2020

Європа може повністю заповнити свої сховища газу до вересня

Виходом із ситуації може стати використання ПСГ України, яка заявила про серйозне зниження цін на зберігання

Європа активно закачує газ в сховища і при нинішніх запасах і темпах закачування вільного місця в європейських ПСГ вистачить до вересня. Як повідомляє EADaily, для постачальників газу ситуацію погіршує також і падіння попиту на паливо в країнах ЄС – на 17% в квітні.

На початку квітня Європа завершила опалювальний сезон з рекордними запасами в 57 млрд кубометрів через теплу зиму і почала закачування газу в сховища. До 6 травня, за даними моніторингової асоціації GIE, запаси ПСГ зросли на 11,6 млрд кубометрів. У порівнянні з показниками минулого року європейські трейдери наростили темпи і збільшили закачування майже на 2 млрд кубометрів або на 17%.

Високі темпи закачування, як пише видання, допомагають «Газпрому» підтримувати навесні досить високий рівень експорту. За даними EADaily, в квітні він знизився на 19,4% без урахування тих обсягів, які російський холдинг закачав в європейські ПСГ напередодні попереднього опалювального сезону на випадок припинення українського транзиту і може продавати зараз споживачам. У «Газпромі» говорили про не менш 12 млрд куб м.

При нинішніх темпах закачування місця в європейських сховищах вистачить на чотири місяці. В середньому в ПСГ країн ЄС надходить щодоби 350 млн куб м газу. При такому темпі ПСГ повністю заповняться вже до вересня. Зараз рівень заповнення знаходиться на рівні 65%. При цьому, наприклад, у основного споживача російського газу в країнах ЄС, в Німеччині, – 81% (17,5 млрд кубометрів).

Високі темпи закачування газу в Європі можна пояснити рекордно низькими цінами на газ і необхідністю споживачам виконувати контрактні зобов'язання. Обов'язкові до викупу обсяги складають зазвичай не менше 80%.

За даними незалежної служби відстеження ринків основних товарів ICIS, в квітні попит на газ в Європі через карантин впав на 17%.

«Загальне зниження в порівнянні з квітнем минулого року склало 5 млрд куб м. Серед країн, які скоротили більше всіх, – Франція (33%), Великобританія (24%), Іспанія (23%), Італія (21%) і Німеччина з Нідерландами (по 9%) », – зазначив аналітик ICIS Том Марзек-Мансера.

Видання пише, що певним виходом із ситуації заповнених сховищ в Європі може стати використання ПСГ України, яка заявила про серйозне зниження цін на зберігання (до $10 за тисячу кубометрів за цикл). За даними «Оператора ГТС України», в цьому році Київ розраховує, що європейські трейдери будуть зберігати в Україні 6,5 млрд куб м газу.

Тим часом російський «Газпром» прогнозує зниження експорту газу на 16,4% або 32 млрд куб м. З урахуванням того, що в цьому році російський холдинг планує поставити 5 млрд куб м в Китай, експорт газу в Європу може впасти до 165 млрд куб м в 2020 році. Це буде найнижчий показник за останні п'ять років.

Нагадаємо: Україна в січні-квітні 2020 року збільшила імпорт природного газу на 59% (на 1,5 млрд куб. м) у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року – до 3,9 млрд куб. м.

Газ в Україну надходить виключно з країн ЄС, країна не імпортує блакитне паливо з РФ з листопада 2015 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
К ты что Николай II ,что говоришь о себе во множественном числе?а вообще тебя сколько?,ха.
Елена
Что-то в лиси.
Елена
Что-то в лист здохло,у Роджера моё присутствие не наблюдается,ха,знаешь козлоослик, что-то тут не то,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Весёлый Роджер
Да Нет, он просто школяр бандеромавпёнок - тупой эбнутый ребёнок!
Весёлый Роджер
Можэ то так, а можэ ы ны так! Тильки одно не пойму, откуда такой гонор у проигравшего, смокчущего пиндосный х.й, причём без масла!? Скики масок холуям паны прислали? Во-во! А не подскажешь дэбил париотичный, ПЯТЬ котлов у xoxлoвермахта цэ дэ було? Алле Карл, ПЯТЬ!!! А в последнем пид Дебальцево за несколько часов вы потеряли почти ДВЕ дивизии салоедов и мечтателей о скидках на ЖКХ и бесплатном проезде!!! Сейчас это преподают в арт. колледжах Британии, как ВЫСШЕЕ мастерство работы артиллерии в современной войне! Так що смокчи и далее – холуй ты и нищебродный моральный урод! Доскакались «до самого краю…»!
продолжение следует-враг буде
Да кстати я не нарик и не пьяница А С нациков смеюсь за идиотов их считаем ...Уж больно лозунги такие как у Гитлера - а чем он кончил -это думаю тебе известно, гитлерюгенд паршивый...
от подстилки кацапской
Зачем брать нам Британию? и Львив ваш гуанистый, и Киев ?Львов сам уйдет к полякам, (Кстати МИЛОК ТЫ ЗАДНИЦЫ СТАРИКАМ МЫТЬ УЧИСЬ _ ПРИГОДИТСЯ), а Киев сам придет к нам -даже проситься будет в состав РФ....игра по -крупному еще не начиналась .