События в миреagroter.com.ua23 авг.

Європа посилила вимоги до харчової безпеки фруктів та овочів

nk_hauz/-mfm4117pru_pbyygmxl.jpg

Європейське агентство з безпеки продуктів харчування (EFSA) внесла до регламенту (UE) 2020/685 обмеження на концентрацію перхлоратів у певних видах продуктів.

Про це повідомляє АПК-Інформ: овочі і фрукти.

«Дані сполуки ускладнюють засвоєння йоду і впливають на щитовидну залозу. Згідно з регламентом 2020/685, максимальний вміст перхлоратів у фруктах та овочах не повинен перевищувати 0,5 мг/кг. Виняток – капуста Кейл, огірки і баштанні культури, для яких встановлено ліміт 0,10 мг/кг», – йдеться у повідомленні.

Як пояснили в Організації споживачів (OCU), перхлорат потрапляє в продукти харчування двома способами: природним способом – з атмосфери через опади в ґрунтові води, а також через відходи та нітратні добрива, які вносяться в ґрунт людиною.

Зазначається, що EFSA з 2013 року неодноразово перевіряли фрукти і овочі на наявність токсину. У 2014 році агентство дійшло висновку, що наявність перхлорату в раціоні протягом довгого часу провокує дефіцит йоду в організмі. З цієї причини європейська влада ухвалила рішення про скорочення присутності перхлорату в продуктах харчування і посилення контролю за внесенням добрив і дезінфекцією агропродовольчих товарів. Також в OCU рекомендували перед вживанням ретельно мити овочі та фрукти.

«У домогосподарствах часто використовуються такі продукти як гідрокарбонати, оцет або хлор для миття продуктів. Тут важливо дотримуватися правильного дозування і не перестаратися, оскільки надлишок хлору негативно впливає на здоров’я», – додали представники OCU.

💬 Последние комментарии
Гость
Каменяр - пIдарас
Гость
Пока плавающий гроб
Весёлый Роджер
Вот Шмуля, учись у молодых щирых рагуль! Реклама - двигатель Эбли! А ты молчишь про свои секс услуги на дешёвой АЗС! Ты попроси Луночку, она тебе напишет - отвечаю - будэ ЖЕСТЬ!
Весёлый Роджер
Супер!!! Ты наша поэтесса!
Весёлый Роджер
Шановний "е" - с ежами напряжёнка. Все гады попрятались у норы, два часа искал по лесу - ни одного. Остались бобры - но тут другая напасть, вода ледяная да и лёд уже, не буду писать чем его прорубал, щоб Шмуля спокойно спал. Вот так москали похано и живуть, хлеба нету ни фуя - сухари жують! А знаешь як москали ваше пЫво звуть? :-))
Весёлый Роджер
Я не верю своим глазам? Это ты чаривница? Или кто-то вже пид тебя тут закосил? Ну ка проверим - Как твоя Вторая прививка от кори?
Весёлый Роджер
Не збрехал хлопец! Уважаю! Действительно у пиндосов ыщо и КГБ во всю народ сажаить, та ПолитБюро ЦК КПСС заседает, да и Красный стяг над Кремлём, ветер развивает! «"Whatever we do will be done as a part of an international community. The best case though is that we won't see an incursion by the Soviet Union into the Ukraine," Austin said» - Reuters.com Ллойд Джеймс О́стин III (англ. Lloyd James Austin III, 8 августа 1953,) генерал Армии США, Министр обороны США. Вроде и не старый, а такой Байданутый! Ну прямо они там, як у xoxлoв-щирюков, мудак на мудаке и мудаком погоняет! Короче, ховайтеся свидомые щирюки, москали идуть – а вот пиндосы ны!