События в миреwww.ukrinform.ua21 нояб.

Європейський оборонний сектор страждає від фрагментарності – Боррель

nk_hauz/-mme1do7mxya2mcv4ax3.jpg

Європейський Союз вперше в історії провів річний оборонний огляд, так званий CARD (Coordinated Annual Review on Defence), який виявив вразливі місця європейського оборонного сектору, зокрема його фрагментарність, яка значно впливає на спроможності Європи відповідати на сучасні та майбутні виклики.

Про це у п’ятницю на пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС з питань оборони заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Повний виступ Високого представника ЄС та його відповіді на запитання преси можна подивитися на мультимедійному порталі Євросоюзу.

«Як ми чітко побачили з доповіді в рамках CARD, європейська оборона страждає від фрагментації, дублювання та неефективного оперативного управління. Хочу надати вам кілька прикладів з багатьох даних і висновків, що містяться у доповіді. Так, США мають лише один тип основного бойового танку. Лише один. Тут, у Європі, Європейські збройні сили оперують 16-ма різними видами танків. У військово-морських силах ми (європейці) маємо понад 30 різних видів надводних кораблів – корвети, фрегати, есмінці… Сполучені Штати, які мають дуже потужний флот – вони мають лише чотири таких види. Те ж саме можна сказати й про військово-повітряні сили», - сказав Високий представник ЄС.

Він зауважив, що така фрагментація відбивається на вартості та обслуговуванні таких спроможностей, у ремонті та взаємосумісності, і все це, з точки зору економіки, виливається у величезні суми.

При цьому, відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, Боррель наголосив, що таке порівняння не є проявом бажання Європи протиставити себе Сполученим Штатам, або оголосити суперництво з ними.

«Коли ми чуємо про стратегічну автономію ЄС, дуже багато залежить від того, який зміст люди вкладають у це поняття. Не йдеться про те, щоб бути незалежними або виходити з НАТО, або забути про наше стратегічне партнерство з США, хоча деякі люди, схоже, інколи бояться саме цього. Ні, це питання про розбудову власних спроможностей, щоб додати їх до спільних зусиль, і робити це в інших сферах – від фармакології до війська. Термін «стратегічна автономія» з’явився у військовій сфері, і тому були великі дискусії, як він співвідноситься з НАТО. Але зараз він впливає на багато інших аспектів нашої зовнішньої та безпекової політики», - зауважив Високий представник ЄС.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Цікава в тебе позиція щодо захисників України. А що ти особисто зробила для цих захисників? ти хоч раз привітала їх з святом, сказала слово подяки ?
Каменяр
А зелені чоловічки - перший раз появились в Криму. І на Донбасі постійно були і є присутні росіяни, в тому числі військові без розпізнавальних знаків. Це ті самі зелені чоловічки
Каменяр
А росіян, вбитих і поранених - тисячі , полонених - десятки.
Каменяр
А росіян, вбитих і поранених - тисячі , полонених - десятки.
Каменяр
Слухай, ХОХУ - Де в звітах ОБСЄ вказано, що "сепары" НЕ СТРІЛЯЛИ? І ще - в кожному звіті вказано, що "сепары" не пропускають спостерігачів для контролю. Це лише для того, щоб не видно було зброї та місць, з яких стріляють по населенню!
Каменяр
Де ти бачила на Донбасі американців і англічан? Знову Путін чи Пєсков наспівали?
Memento mori
Так у американцев тоже долг государственный постоянно растет. Государство крупно задолжало. Просто Маркс с Энгельсом давно померли, а указать на этот важный момент и проанализировать причины и последствия некому.
Авторские статьи