События в миреwww.ukrinform.ua9 дек.

Євросоюз підтримав Литву на тлі блокування її товарів Китаєм

nk_hauz/yqdvKxhng.jpeg

Високий представник ЄС Жозеп Боррель та виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс висловили солідарність із Литвою, товарам якої було заборонено доступ на ринок Китаю.

Як повідомляє Укрінформ, заяву високопосадовців ЄС оприлюднено на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«ЄС поінформований, що поставки з Литви не отримують дозволу на проходження китайської митниці, і що заявки на здійснення імпорту з Литви були відхилені. Ми перебуваємо у тісному контакті з урядом Литви та збираємо інформацію за допомогою нашої делегації у Пекіні. Ми також увійшли в контакт з органами китайської влади для швидкого прояснення ситуації», - йдеться у заяві.

Як зазначається, солідарність у межах Євросоюзу залишається ключовим фактором для захисту його інтересів та цінностей у відносинах з усіма країнами. ЄС готовий протистояти всім видам політичного тиску та недружнім діям проти будь-якої країни євроспільноти.

«Розвиток двосторонніх відносин Китаю з окремими країнами-членами має вплив на загальні відносини між ЄС і КНР. Якщо інформація, яку ми отримали, підтвердиться, ЄС також оцінить відповідність дій Китаю до його зобов’язань у Світовій організації торгівлі», - наголошують Боррель і Домбровскіс.

Водночас у заяві вказується, що ЄС продовжує дотримуватися політики «Одного Китаю» та визнає уряд у Пекіні як єдину владу КНР.

Як повідомлялося, у листопаді КНР понизила рівень дипломатичного представництва у Литві до повіреного у справах. Китай прийняв таке рішення після відкриття у Вільнюсі представництво Тайваню.

💬 Последние комментарии
Елена
Язык дипломату дан для того, чтобы скрыть свои мысли.
Елена
Дипломатия и есть брехня чистой воды,хе.Как в поговорке яхык дипломату лан для тгог , чтобы скрыть свои мысли.
Елена
Ахаха,где ты был,сбежал как последнее чмо.,ибо деньги надо потратить и жизнь прожить красиво и долго,такие как иы жизнью не рискуют.
Елена
У тебя наши это Краснов, Шкуро, Маннергейм, Каминский,Власов это всё твои, родненькие.
е
Елена, так ЧЕМ америка говоришь помогает? так что давай топай в военкомат - за СВОИ идеи отвечать, америкосики оружием тебя обеспечат, чтоб ты сдохла во славу их никчёмной страны....
Макс
И современные жители часто теперь считают наибольшей ценностью справедливость – цель построить справедливое общество, полностью свободное от предвзятости.
наблюдатель
И современные жители часто теперь считают наибольшей ценностью справедливость – цель построить справедливое общество, полностью свободное от предвзятости.