Євросоюз представив план радикальної екологічної трансформації Green Deal
События в миреmind.ua9 дней назад

Євросоюз представив план радикальної екологічної трансформації Green Deal

Сьогодні керівництво Євросоюзу представило всеосяжний екологічний план EU Green Deal, що передбачає зниження викидів на 55% до 2030 року (порівняно з 1990-м). План буде обговорюватися і змінюватися, але в тому, що він докорінно змінить всі галузі економіки від авіаперевезень до будівництва, немає ніяких сумнівів, пише The Bellз посиланням на Bloomberg.

EU Green Deal – найважливіший крок на шляху досягнення нетто-нейтральності в ЄС за викидами парникових газів до 2050 року. План включає:

Прикордонний вуглецевий податок на імпорт в країни ЄС, на першому етапі зачіпає сталь, цемент, алюміній, добрива та електроенергію.

Перехід з 2035 року на виробництво тільки автомобілів з нульовим викидом, тобто фактична заборона на нові автомобілі на бензині і дизпаливі (але не на водні).

Створення мільйона зарядних станцій для електромобілів до 2025 року, 3 млн до 2030 року.

Повну компенсацію вуглецевого сліду авіакомпаніями, а також зобов'язання використовувати мінімальну частку «низьковуглецевих» синтетичних палив на рейсах, що вилітають з аеропортів ЄС.

Повне скасування податкових субсидій на палива з викопних джерел (зараз в ЄС переважно субсидується саме авіакеросин).

Компенсацію вуглецевого сліду морських і автомобільних перевезень, а також комунального теплопостачання, в межах окремого сегмента вуглецевого ринку.

Офіційна презентація плану означає запуск процесу погоджень в 27 країнах ЄС. Легким він не буде, а торг в ЄС цілком може розтягнутися на роки. Окремі пункти плану критикують з різних напрямків, однак єврочиновники впевнені, що загалом альтернативи йому немає.

«Зелені» вказують на численні лазівки і потенціал маскування викидів вуглецю – «грінвошінг». Їх, наприклад, не влаштовує, що в список відновлюваних джерел енергії потрапила деревна біомаса – це плід зусиль Швеції і Фінляндії, і переконати їх відмовитися від нього буде складно. Greenpeace прямо заявила, що оголошених заходів недостатньо: «вітати їх все одно що дати медаль стрибуна у висоту, пробігши під планкою».

Значна загроза – carbon leakage, це загроза винесення «брудних» виробництв за межі ЄС і ввезення «чистої» готової продукції. Промовці на презентації чиновники ЄС заявили, що цю проблему вже вирішує детально розроблений прикордонний вуглецевий податок, який набирає чинності вже в 2023 році.

Соціалістам не подобається, що за вуглецевий слід опалення будинків і особистих автомобілів все більше будуть платити їх жителі та користувачі, тоді як близько 34 млн європейців вже зараз не мають такої можливості. Тут передбачається задіяти механізм Social Climate Fund, наповнювати який передбачається в тому числі зі зборів від вуглецевого податку. Кошти фонду підуть на приведення житла до нових енергостандартів, і субсидії на купівлю електромобілів малозабезпеченим.

Найбільший опір очікується з боку авіакомпаній та транспортної галузі. У 2020 році з 216 галузевих асоціацій тільки 36% підтримували 55%-ве скорочення викидів до 2030 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
участник НК
Давно пора!
ЖИРИНОВСКИЙ ВАШ ВЫХОД
Жириновский обещал Днепр перекрыть... Интересно, как бы взвыли все русофобские страны? А ведь стоит сейчас подогнать пару бульдозеров к берегу Днепра и такое начнётся, что мама не горюй!
АЙ ДА МОЛОДЦЫ КИТАЙЦЫ
АЙ ДА МОЛОДЦЫ КИТАЙЦЫ !!!
гость
И дурь на виду...
участник НК
Участники интернет-портала НК, с чем находимся в проживаемом году - 2021 ? С ложью, руганью, обзыванием, матюками? Всё это не может и не должно быть от нас с вами в наших отзывах на различные публикации. ... и кто-то здесь: "сохранил в таком возрасте младенческую ясность ума?" Комментирующие, оставляем записи на публикации, а также отчасти смягчённо поправляем другого комментирующего. Но не надо выяснять отношения между собой. Правильное суждение принимайте, не отрицая. Каждый по своему имеет за собой вину. А самое главное, тому кто умнее среди нас, комментирующих, пора выходит в НК с постоянным обзором на публикации и комментарии.
Луна-2
"кролики =это не только мясо"- не так ли, Грета ? Да, главный кролик -у нас за бугром.
Гость
Не гадь петро не сри петро