Євросоюз виділив понад п’ять з половиною мільярдів на створення термоядерного реактора
События в миреprm.ua23 февраля 2021

Євросоюз виділив понад п’ять з половиною мільярдів на створення термоядерного реактора

У Єврокомісії очікують отримати перші результати проєкту вже у грудні 2025 року, а вивести його на повну потужність планують до 2035 року.

Про це повідомляє  пресслужба Європейської Ради.

“Рада ЄС сьогодні ухвалила рішення, яке забезпечує продовження європейського фінансування цього проєкту (ITER) в рамках Багаторічної фінансової перспективи (MFF) на 2021-2027 роки. Європейський внесок у проєкт протягом 2021-2027 років визначений в обсязі 5,61 мільярда євро у поточних цінах”, – резюмували у відомстві.

Зазначається, що рішення Ради ЄС набуде чинності відразу після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС.

Крім того, у прогнозі Єврокомісії вказано, що перші досягнення у виробництві енергії за допомогою плазми будуть досягнуті у грудні 2025 року, а на повну потужність проєкт має вийти до 2035 року. Як очікується, термоядерний синтез не стане джерелом для комерційного виробництва енергії, принаймні, до 2050 року.

Як повідомлялося, угода ITER була укладена у листопаді 2006 року за участю Європейського агентства “Євроатом”, США, РФ, Японії, Китаю, Південної Кореї та Індії. Ключову роль у здійсненні проєкту відіграє Євроатом.

В результаті термоядерних досліджень – планують зробити “енергію зірок” доступною на Землі, здійснивши реакцію синтезу ядер водню. Термоядерна енергія практично невичерпна (адже паливом служить найпоширеніший у всесвіті елемент), при її виробництві не утворюються ані вуглекислий газ, ані метан, ані довгоживучі радіоактивні відходи. На відміну від “традиційної” атомної енергетики, термоядерний реактор має так звану внутрішню безпеку, оскільки ланцюгова реакція, що властива реакторам ділення, тут неможлива.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
кипчак
Посмотрим, не вырастут ли обезьяньи хвосты у провакцинированных и не родятся обезьянки.
Ями Ешав
И "антисемит" - это не фраза, а слово. У этого слова есть смысл. И если ты думаешь, что ты один такой антисемит, то ты ты ошибаешься. Вас много. Очень много.
Дикий Укр
сколько людей - столько же и мнений. А протоиерей - тоже всего лишь человек. Где гарантия, что его устами говорит истина, Христос?!
Ями Ешав
Так все срали. Но хорошо посрет тот, кто посрет последним.
Гость
мне срать, кем он был "антисемитом". Он был частью истории Российской Империи, а потом СССР (в числе Украина и Россия). Я срал на фразу "антисемит".
Гость
Аваков разговаривал на русском языке, всем известно. Че не нельзя отдавать русский язык России? Он что ль придурок?
Гость
Турчинов врет, он "сдал" Крым, а потом обвинили в аннексии. Он знает, что было на самом деле, но при том, что он врал при всех людях. Я не верю его слова кровавого пастора.