Індія заявила про вбивство трьох військових солдатами Китаю. Це сталося вперше за принаймні 45 років
События в миреhromadske.ua16 июня 2020

Індія заявила про вбивство трьох військових солдатами Китаю. Це сталося вперше за принаймні 45 років

Збройні сили Індії заявили, що двох їхніх солдатів і офіцера застрелили військові з КНР під час сутички, що сталася на прикордонні. Востаннє в цьому районі смертельні конфлікти відбувалися щонайменше 45 років тому.

Про це повідомляє The Guardian.

У повідомленні індійських військових зазначається, що між ними та військовими КНР надвечір у понеділок, 15 червня, сталася «насильницька сутичка», внаслідок якої загинули двоє індійських солдатів і офіцер.

Там також додали, що наразі на місце пригоди прибули «високопосадовці обох сторін», які намагаються владнати суперечку.

Китай поки не прокоментував інцидент. Речник тамтешнього МЗС зазначив, що йому наразі не відомо про протистояння на кордоні з Індією.

Між Індією та Китаєм існує тривалий конфлікт, пов’язаний із неврегульованим спільним кордоном. Обидві країні заявляють про свої права на незаселені ділянки землі — високогірну соляну пустелю Аксай-Чин і штат Аруначал-Прадеш на крайньому північному сході Індії.

У 1962 році Індія та Китай провели нетривалу прикордонну війну, яка завершилася перемогою останнього. З того часу між збройними силами обох країн спорадично виникали загострення, останні — в 2013 й 2017 роках. Наразі одне із суперечливих питань індійсько-китайських відносин — будівництво Індією автомобільного шосе на території, яку КНР вважає своєю.

Написать комментарий