Іран має намір вивчити пропозицію про зустріч із СВПД
События в миреua.interfax.com.ua21 февраля 2021

Іран має намір вивчити пропозицію про зустріч із СВПД

Іран вивчає пропозицію Євросоюзу про неофіційну зустріч нинішніх учасників ядерної угоди і Сполучених Штатів, але поки не відповів на неї, заявив у суботу заступник міністра закордонних справ Ісламської Республіки Аббас Арагчі.

"Ми вивчаємо пропозицію Жозепа Борреля (глава європейської дипломатії - ІФ) про неформальну зустріч у форматі "чотири плюс один" (підписанти Спільного всеосяжного плану дій, СВПД - Росія, Китай, Велика Британія, Франція і ФРН) з США і Іраном, консультуємося з нашими партнерами, включно з Росією і Китаєм, і відповімо на цю пропозицію в майбутньому ", - сказав Арагчі в інтерв'ю державному телебаченню.

Водночас, Іран не бачить необхідності зустрічатися для повернення США до ядерної угоди. Для цього США достатньо скасувати санкції.

Іран і США розходяться в думках з приводу того, хто повинен зробити перший крок до повномасштабного відродження СВПД, з якого США вийшли при президенті Дональді Трампі. Іран наполягає на тому, що Вашингтон повинен спочатку скасувати санкції, відновлені Трампом, водночас, як Вашингтон наполягає на тому, щоб Тегеран спочатку повернувся до дотримання угоди в повному обсязі. Після відновлення американських санкцій Іран став поступово згортати виконання своїх зобов'язань із СВПД.

Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила напередодні, що Сполучені Штати не планують нічого додатково робити у відповідь на тиск з боку Ірану до початку переговорів з Тегераном і беруть участь в угоді з іранської ядерної проблеми.

Високопоставлений представник Держдепу США на брифінгу в четвер повідомив, що Сполучені Штати згодні з тим, що для досягнення домовленостей щодо дотримання усіма сторонами умов СВПД слід визначитися з послідовністю дій.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
кипчак
Посмотрим, не вырастут ли обезьяньи хвосты у провакцинированных и не родятся обезьянки.
Ями Ешав
И "антисемит" - это не фраза, а слово. У этого слова есть смысл. И если ты думаешь, что ты один такой антисемит, то ты ты ошибаешься. Вас много. Очень много.
Дикий Укр
сколько людей - столько же и мнений. А протоиерей - тоже всего лишь человек. Где гарантия, что его устами говорит истина, Христос?!
Ями Ешав
Так все срали. Но хорошо посрет тот, кто посрет последним.
Гость
мне срать, кем он был "антисемитом". Он был частью истории Российской Империи, а потом СССР (в числе Украина и Россия). Я срал на фразу "антисемит".
Гость
Аваков разговаривал на русском языке, всем известно. Че не нельзя отдавать русский язык России? Он что ль придурок?
Гость
Турчинов врет, он "сдал" Крым, а потом обвинили в аннексии. Он знает, что было на самом деле, но при том, что он врал при всех людях. Я не верю его слова кровавого пастора.