Іран почав будівництво на ядерному об’єкті в Фордо
События в миреnewformat.info18 декабря 2020

Іран почав будівництво на ядерному об’єкті в Фордо

Іран почав будівництво на підземному ядерному об’єкті в Фордо, повідомляє агентство Ассошіейтед Прес з посиланням на надійшли в його розпорядження супутникові знімки.

На об’єкті в Фордо відповідно до ядерної угодою, з якої США потім вийшли, передбачалася модифікація каскадів центрифуг під виробництво стабільних ізотопів в медичних цілях. Однак Іран, відмовившись від ряду положень угоди, задіяв завод під збагачення урану. Крім того, раніше в Ірані був схвалений закон, що передбачає установку більш сучасних центрифуг на об’єкті в Фордо.

За даними агентства, будівництво почалося в кінці вересня. На знімках, отриманих від компанії Maxar Technologies, видно, як стверджує агентство, що роботи ведуться в північно-західній частині об’єкта, недалеко від міста Кум приблизно в 90 кілометрах на північний захід від Тегерана. За даними Ассошіейтед Прес, знімок від 11 грудня показує, імовірно, виритий фундамент будівлі з десятками стовпів, які можуть використовувати для підтримки будівлі в сейсмічно небезпечних зонах. Об’єкт знаходиться поруч з іншими допоміжними і науково-дослідними будівлями в Фордо, додає агентство. Цілі будівництва на даний момент не відомі, пише ЗМІ. Влада Ірану офіційно не робили заяв з цього приводу. Як повідомляється, місія Ірану в ООН, а також МАГАТЕ, чиї інспектори перебувають в Ірані, не прокоментували дану інформацію.

Іран і «шістка» міжнародних учасників переговорів в липні 2015 року досягли історичної угоди про врегулювання багаторічної проблеми іранського атома. Багатомісячні переговори завершилися прийняттям СВПД, виконання якого повністю зніме з Ірану введені раніше економічні і фінансові санкції з боку РБ ООН, США і Євросоюзу. Домовленість, зокрема, передбачала, що збройне ембарго буде знято з Ірану протягом п’яти років, поставки озброєнь можливі і раніше, але тільки з дозволу РБ ООН. Угода в первісному вигляді не прожила і трьох років: у травні 2018 року США оголосили про односторонній вихід з неї і відновленні жорстких санкцій проти Тегерана.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Отбрасывая все твои Шмуля фекальные нечистоты тут, иными словами, ты де-факто признал, шо до 1939 года никакого Пьемонта не було, а пидли Львыва быдло рагульное жило? И тильки при советской власти это дерьмо запизденское запанувало? ТакЪ? А дай ссылки на мои выражения про воровство коммунистов? Шо опять ныма? Шой то ты попутал с керивниками коммуняками с Куева? Шо ридну мати за долляры продали!
Dirhem
Тихо сам с собою я веду беседу.
Весёлый Роджер
Ну прекрати Шмуля! У такой страшно младой дивчины як ты, нима морды! У тебя же , у запизденской пацриотки, щиросвидомая харя, ча-ча-ча, вона просит кирпича!
е
вот когда будут убивать и жечь тебя не удивляйся)) ты ж сам призываешь к этому...
----------
Ведущие галюцинации зрительные.
-----------
алкогольный делирий-вербальные галюцинации.
Возмездие
Не люблю сюрпризы ! Поэтому раскрою секрет , Байден не изменит Украину ! Это Украина изменит Америку !!! Ещё древние люди знали, не тронь говно... !!! Ну теперь себя и вините! Распад на Штаты гарантирован !