События в миреwww.ukrinform.uaAug 17

Іран продовжує нарощувати збагачення урану - МАГАТЕ

nk_hauz/kaiw6F77R.jpeg

МАГАТЕ заявляє, що Ірану вдалося виробити певну кількість металевого урану, збагаченого до 20%.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в доповіді МАГАТЕ, яка потрапила в розпорядження Reuters.

«14 серпня 2021 року Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило... що Іран використав 257 г урану, збагаченого до рівня 20% U-235, у формі UF4 (тетрафторид урану) для виробництва 200 г металевого урану, збагаченого до рівня 20% U-235», - ідеться в доповіді.

Як зазначається, це був третій крок у чотириетапному плані Ірану (четвертий охоплює виробництво паливної пластини для реактора).

«В Ірану немає жодної потреби виробляти металевий уран, який має прямий стосунок до розробки ядерної зброї», - заявив у цьому зв'язку речник Держдепартаменту США Нед Прайс, закликавши Тегеран повернутися до переговорів щодо повного виконання ядерної угоди.

Робота Ірану над збагаченим металевим ураном обурила три провідні європейські держави та Сполучені Штати, оскільки ця технологія може бути використана для виготовлення серцевини ядерної бомби, наголошує агентство. Своєю чергою Іран наполягає на тому, що його цілі мають суто мирний характер, і він нібито розробляє новий вид палива для реакторів.

Як відомо, угода, яку 2015 року підписали Іран, США, Росія, Китай, Німеччина, Франція та Великобританія, передбачає виконання Тегераном низки зобов'язань щодо обмеження його ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

У травні 2018 року США в односторонньому порядку вийшли з угоди, після чого Вашингтон відновив дію проти Тегерана та запровадив нові обмежувальні заходи. Іран у відповідь заявив про поступовий відхід від виконання ядерної угоди, зокрема, почав збагачувати уран вище за передбачений угодою рівень.

💬 Последние комментарии
Гость
Траты понапрасну. Видимость бурной деятельности...
Весёлый Роджер
А я Шмуля не возражаю, а лишь констатирую факты, бо вони упрямая вещь! Чего тут не понятно, вся подлость поддонка на лицо, чи на лице: "за три ящика тушёнки можно было,такие…"
Весёлый Роджер
Да пошёл ты Шмуля на фуй мразь нацисткая! Не нужны твои лживые возгласы. Ты вспомни тварь, как ты радовался як ордынцев в Одессе живьем сжигали, как ты ржал, что бабушки с внуками от 25 кг снарядов хунты по Славянску бежали, как Луганск ракетами обстреляли, а на Зугрэс кассетные бомбы бросали. И НИКОГО не наказали!!! Эй фашист чуешь? - А наоборот всем медали надавали с черепами да грошей бохато на Пьемонт - бандеровские вы мрази!
Весёлый Роджер
Шмуля пиСдун, то не по адресу ты пиСданул! Вот тут прохунтовский пропа_Хандон Шмуля, он же Червона Жаба, оно же Елена и у него Червони кружевные труселя до колена! Вот он гарно спивает про щирых олигархив! Он их тут восхваляет! «Елена - 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный, …» А Сеня Кролик – вор высшей жидоxoxлячей категории! «Україна очікує місію МВФ…» як файно звучит, но мабутно правильнее було бы …ни очiкуэ, но «жменьки очкует перед місіей МВФ» – дасть не дасть, чи за тры копы продасть! Сало не роняем эуропиеды, ровными шматами для воров-керивников та рагуль него ховаем!
Лавкрафт.
Позвольте уважаемый - РОТШИЛЬДАМ никто не нужен. Только ЛОХИ. Эта семейка не зарабатывает деньги как ни странно она их выкручивает: Там целый полк политиков и юристов которые подписывают заведомо не выгодные контракты для одной стороны, не Ротшильдам. К примеру мега проффесионал Яресько. Которую буквально 1-2 года и в розыск подадим за подписанные бумаги реструктуризации ДОЛГА УКРАИНЫ. Семейка думает что она в тени - вот и надо её как можно глубже туда вогнать как и писал автор.
ера
надо было...узнать причину...ЕГО поведения...18лет...
лиза
что у них в голове...