События в миреwww.ukrinform.ua18 нояб.

«Ісламська держава» тепер присутня у всіх провінціях Афганістану – ООН

Угруповання «Ісламська держава» в Афганістані розрослося настільки, що тепер присутнє в усіх 34 провінціях країни.

nk_hauz/p3Y7YX5nR.jpeg

Як передає Укрінформ з посиланням на Reuters, про це в середу на засідання Ради Безпеки у Нью-Йорку повідомила спеціальний представник і глава Місії ООН зі сприяння Афганістану Дебора Лайонс.

«Раніше діяльність «Ісламської держави» обмежувалася кількома провінціями та столицею, а тепер, схоже, вона присутня майже в усіх провінціях і стає дедалі активнішою», - сказала Лайонс, додавши, що кількість нападів угруповання зросла з 60 у 2020 році до 334 цьогоріч.

Хоча таліби «докладають неабияких зусиль, аби піднести себе в якості уряду», після захоплення Кабула в серпні вони не допускають до управління представників інших верств суспільства і продовжують обмежувати права жінок.

За її словами, місія ООН регулярно отримує повідомлення про обшуки будинків і «позасудові страти» колишніх співробітників служб безпеки та посадовців.

Лайонс попередила про гуманітарну катастрофу, що очікується взимку через нестабільну економічну ситуацію і посуху.

Вона закликала міжнародну спільноту знайти способи фінансування медпрацівників, учителів та співробітників соціальної сфери, оскільки гуманітарної допомоги, що надається Афганістану, недостатньо.

Економічна криза, за словами Лайонс, штовхатиме до незаконної торгівлі наркотиками, зброєю і людьми, а також тіньового грошового обміну, який «може тільки сприяти тероризмові».

«Спочатку ці патології матимуть місце в Афганістані, - сказала вона. - Потім вони заразять весь регіон».

💬 Последние комментарии
3020
От самопровозглашенного президента? Оце зрада!
3020
А ещё кизяки и беспросветная тупость типа эксперта по тем же кизякам.
ВВП
Добро пожаловать в ад. Кто останется в живых, тот позавидует мертвым.
3020
Зато по остальным продуктам барыги, при полном бездействии Антимонопольного, уже смешно, комитета впендюривают населению по самые помидоры.
3020
До вхождения в правительство слуг урода, Юлия, на чьей-то дуде свистелка, с марта по сентябрь 2019 занимала должность директорки ООО "Сидко Украина", специализирующегося на производстве кормов для диких птиц. Это ж уровень?!, правда не министра экономики, а доярки из Хацапетовки, но то такое, главное чтобы хорошо кому надо чупа-чупс сосала.
наблюдатель
"На Украине ложно-власть пришла с Майданом. И началась тяжелая гражданская война. Вот только все закончилось горем и обманом. А значит горя нахлебаемся сполна" (творч. зарисовка). Да "на чужой, навязанной нам извне Гражданской войне — навязанной США и их евросателлитами, ястребами войны. Не станут погибшие за фашистскую Украину героями, не войдут они в историю победителями. Убивать собственный народ нельзя!"
Гость
И если поживём... и как-то так.
Авторские статьи