Іспанська суднобудівна компанія представила бойовий корабель нового покоління
События в миреfreezmi.io14 февраля 2021

Іспанська суднобудівна компанія представила бойовий корабель нового покоління

Іспанія продовжує реалізацію однієї з наймасштабніших програм в історії свого суднобудування — розробку нового фрегата F110. Нещодавно компанія Navantia випустила нове відео, яке демонструє останню конфігурацію F-110, який також називають Bonifaz.

Navantia і Міністерство оборони Іспанії підписали контракт на будівництво п’яти фрегатів F-110 для іспанських ВМС в квітні 2019 року. Ці кораблі покликані замінити фрегати типу Santa Maria, які знаходяться на озброєнні ВМС Іспанії більше 30 років.

Нові кораблі зможуть застосовувати багатофункціональну бойову інформаційно-керуючу систему Aegis, яку активно використовують США і ряд інших країн. Завдяки їй можливі прийом і обробка інформації з датчиків інших кораблів і літальних апаратів з’єднання, а також видача цілевказівки на їхні пускові установки.

Водотоннажність корабля типу Bonifaz складе 6100 тонн. Його довжина — 145 метрів, ширина — 18 метрів. Швидкість корабля зможе досягати 35 вузлів (64 кілометри в годину), до складу екіпажу увійдуть 150 осіб. Озброєння буде представлено, зокрема, 127-міліметровим знаряддям, протикорабельними ракетами Harpoon, зенітними ракетами і торпедами. На кораблі можуть базуватися вертольоти NH-90, SH-60 і БПЛА.

Нагадаємо, в кінці минулого року Франція спустила на воду фрегат Lorraine — один з кораблів типу FREMM, призначений для ВМС П’ятої Республіки. Головні завдання таких фрегатів — протичовнова і протиповітряна оборона, знищення надводних кораблів і удари по наземних цілях противника.

Одним з найбільш знакових подій в європейському кораблебудуванні останніх років стало початок практичної реалізації програми розробки нового французького авіаносця Porte Avion Nouvelle Generation (PANG), який повинен прийти на зміну кораблю Charles de Gaulle. Концепт корабля ми могли бачити в грудні 2020 року. Передбачається, що повна водотоннажність авіаносця складе близько 75 тисяч тонн. Корабель буде мати довжину до 300 метрів і ширину приблизно 80 метрів.

Згідно з представленими даними, основою авіаційної групи PANG повинен стати розробляється зараз винищувач шостого покоління, відомий як New Generation Fighter. Він є частиною програми Future Combat Air System (FCAS).

Написать комментарий
Авторские статьи