События в миреdip.org.ua31 авг.

ЮНЕСКО включила 16 нових об’єктів з регіону Перської затоки в список всесвітньої спадщини

nk_hauz/hefR6A47R.jpeg

У їх числі – культурні пам’ятки міста-оазису Аль-Айн: Hafit, Hili, Bidaa Bint Saud і райони оазисів.

Ці об’єкти були визнані свідками осілого способу життя людей в аравійської пустелі в період неоліту, вони зберігають пережитки багатьох доісторичних культур. Пам’ятники включають в себе залишки круглих кам’яних гробниць (віком 2500 років до нашої ери), колодязів і глинобитних споруд, в тому Чічлі житлових будинків, веж, палаців і адміністративних будівель.

В районі Hili знаходиться один з найстаріших образцои складної іригаційної системи афладж, що відноситься до залізного віку. За даними ЮНЕСКО, цей об’єкт є важливим свідченням переходу культур регіону від полювання і збирання до більш осілого способу життя.

Варто нагадати, місто-оазис Аль-Айн став першим об’єктом в ОАЕ, занесеним до реєстру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, ще в 2011 році. ЮНЕСКО були відзначені пам’ятники культури та історії Аль-Айна, а також його природні пам’ятки. Серед них – гора Джебель Хафит – найвища точка емірату Абу-Дабі, що досягає 1 249 м. Тут розташовані 500 стародавніх поховань, що відносяться до 3 тисячоліття до н. е.

Розташований в серце міста, недалеко від державного музею, оазис Аль-Айна сповнений фінікових садів, у багатьох з яких до цих пір збираються хороші врожаї. Оазис зрошується за допомогою традиційних засобів іригації. Канали несуть воду до фініковим пальм, дозволяючи їм жити і плодоносити в серці міста. Він розкинувся на 1 200 гектарів (приблизно 3 000 акрів), тут висаджено більше 147 000 фінікових пальм 100 різних сортів.

Всього в 10 кілометрах від Аль-Айна (по дорозі в Дубай) розташовані археологічні сади Hili. На території археологічної пам’ятки знаходяться залишки поселення бронзового століття (2500-2000 рр. До н. Е.), Яке було відновлено в 1995 році. Воно є джерелом найцінніших знахідок в регіоні, вік багатьох з яких оцінюється більш ніж в 4000 років.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Опять пердун шизофреник до компа дорвался.
е
ты Минские вообще читал? или ты как чукча писатель? ну прочти еще раз ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНОСТЬ Минских соглашений.. не нравится, так суди Порошенко, он их подписал.. шо не хочешь? а чего?
е
да, ВСЕ видят КАК тебя морячки под мостом переубеждали...а ведь была партийная, за СССР топила на партсобраниях...
Луна -2
Если не заинтересованы ни те(твои любимы амеры) и ни эти(твоя страна -Украина)То переубедить будет очень трудно, почти невозможно - разве что захватом Украины -кем?- догадаться не трудно ,хоть ты сама в это не веришь- Россией.Но Россия на это не пойдет по причине - ей нужно, чтобы Украина сама -слышишь ,-САМА приползла к России на коленях -Поэтому она не будет вмешиваться.Та что твои мир дружба жвачка - здесь малоубедительны к
е
за ВОСЕМЬ лет стало? ВСЕ делаете в угоду америкосам, твари... ТАКИЕ КАК ТЫ!
Сэббет
Куар код так же отвратителен внешне как трофическая язва.
Ибн
Братушки турецкие всю рыбу в море сожрали за 30 лет незалежных.
Авторские статьи
Топ новость1ч. назад
"Байрактаров на выплаты не хватит". Как китайцы хотят засудить Украину на $4,5 млрд за "Мотор Сич"
Новости дня3ч. назад
Теперь омикрон: что известно о новом штамме коронавируса и чем он опасен 3
Авторские статьи9ч. назад
Роковые обещания: из-за МВФ дегустация «пряников» отменяется…
Авторские статьи10ч. назад
Что происходит в США. Дмитрий Джангиров
Авторские статьи11ч. назад
От несчастий и перегруза Украину спасёт кукуруза! 1
Авторские статьи12ч. назад
Не стоило ему лезть в гетманы Украины. Не его это дело. 1
Авторские статьи14ч. назад
Игорь Лесев: Перепалка Зеленского и Бутусова - это конфликт двух пацанов на районе 2
Авторские статьи14ч. назад
Сенсационные факты о расследовании катастрофы МН17 от Александра Коробко 2
Авторские статьи15ч. назад
Операция «имитация». Почему Кремль отказался обсуждать пленных с Эрдоганом 1