Кандидат на пост прем'єр-міністра Японії допускає проведення дострокових виборів до парламенту
События в миреua.interfax.com.ua08 сентября 2020

Кандидат на пост прем'єр-міністра Японії допускає проведення дострокових виборів до парламенту

Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Есіхіде Суга заявив про можливість проведення дострокових виборів до парламенту, якщо він стане наступним прем'єр-міністром країни.

"Прем'єр-міністр має право розпустити парламент (і призначити дострокові вибори). Якщо наступний прем'єр вирішить зробити це, так і повинно бути. Якщо ні, то цього не відбудеться", - заявив Суга в інтерв'ю газеті "Асахі".

Він зазначив, що для вирішення щодо проведення дострокових виборів, має значення думка експертів про те, чи достатньо сповільнилося зростання випадків COVID-19 в країні.

"Громадськість хоче від уряду найбільше, щоб він зосередився на заходах з боротьби з пандемією коронавірусу", - наголосив генсек.

Крім того, Суга заявив, що хоче, щоб Олімпійські ігри в Токіо в наступному році відбулися.

"Ми хотіли б стримати пандемію і зробити так, щоб це відбулося", - сказав він.

У вівторок в Японії офіційно стартувала передвиборча кампанія на виборах голови правлячої Ліберально-демократичної партії Японії, який стане і прем'єр-міністром країни.

Нині свої кандидатури висунули троє: генеральний секретар уряду Есіхіде Суга, колишній міністр оборони, екс-міністр сільського господарства Сігеру Ісіба і колишній міністр закордонних справ Фуміо Кисида.

Всі вони подали вранці документи на участь у виборах в штаб-квартирі партії.

14 вересня члени Ліберально-демократичної партії оберуть нового лідера, який потім, після схвалення кандидатури парламентом, стане прем'єром. Голосування в парламенті заплановано на 16 вересня.

Суга, один із найближчих помічників Абе, який обіцяє продовжити його політику, є лідером гонки.

Він займав пост генсека уряду протягом майже 8 років перебування Абе на посаді прем'єр-міністра. Суга вже заручився підтримкою більшості депутатів партії.

Прем'єр-міністр Японії в кінці серпня оголосив про намір піти у відставку через проблеми зі здоров'ям. Він продовжить керувати урядом країни доти, поки не визначиться його наступник.

Написать комментарий