Карабаський конфлікт: у ЄС сподіваються на звільнення всіх полонених
События в миреwww.ukrinform.ua14 июня 2021

Карабаський конфлікт: у ЄС сподіваються на звільнення всіх полонених

Європейський Союз вітає домовленість про звільнення Азербайджаном 15 бранців, узятих у полон під час війни в Карабаху, та передачу Вірменією карт мінних полів.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у заяві Високого представника ЄС Жозепа Борреля, оприлюдненій Європейською службою зовнішніх дій.

«ЄС вітає дії Вірменії та Азербайджану, здійснені за посередництва Грузії, які привели до звільнення Азербайджаном 15 вірменських полонених та передачу Вірменією мап мінних полів. Це важливий гуманітарний вчинок та жест до побудови довіри між Баку і Єреваном. Будемо сподіватися, він відкриє шлях для подальшої співпраці між сторонами та до повного звільнення всіх вірменських полонених, а також до передачі всіх мап замінованих регіонів для уникнення подальших жертв серед мирного населення», - йдеться у документі.

Як зазначається, Євросоюз та інші міжнародні актори активно заохочують дії у цьому напрямку та закликають до подальшої співпраці між країнами, причетними до конфлікту.

«Ми будемо продовжувати сприяти тривалому та широкому врегулюванню конфлікту, включаючи, де це є можливим, підтримку стабілізації, відновлення та розбудови заходів довіри. Повторюємо наш заклик до Вірменії та Азербайджану повернутися до змістовних переговорів під егідою співголів Мінської групи ОБСЄ», - наголосив Боррель.

Як повідомлялося, Вірменія та Азербайджан 27 вересня 2020 року розпочали бойові дії у Нагірному Карабаху, взаємно звинувативши одне одного в обстрілі прикордонних територій і провокуванні насильства. Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін і численних жертв серед мирного населення.

10 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян повідомив про підписання спільної з президентами РФ та Азербайджану заяви про припинення бойових дій.

12 червня азербайджанська влада заявила про передачу Вірменії 15 військовополонених в обмін на карти мінних полів у Нагірному Карабаху. 

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Не так Луночка, слова НЕТ и ДА имеют тоже значение, а вот кивки головой иное. С этими кивками - ещё та проблема. Автобус... -спрашиваешь - До ... идёт? - ВСЕ отрицательно машут головами. Ну я отхожу. Автобус даёт заднюю скорость, открывает двери - Рус? АГА! Садись - ДА ИДЁТ! И так же отрицательно машет головою! Болгарский язык это вААще кусок прикола. Они так ржут и умиляются от русского - "Дай спичку, а то так курить хочется!" У них слово пичка - это, извини- пЫхва! :-)) Поначалу, я слышал их матерное выражение, как безобидное - "на печку до майки!" :-)) Ну думал, все правильно, на печь к матери. Но.. потом уже понял ... куда. "Не пипай! Опасно за живота!" - "Не трогай - опасно для жизни!» , Пердета, по-болгарски – это означает занавеска. Занавесь окно - можно сказать по-болгарски: «Дрыпни пердета» или «Заперди прозорица та». Вообщем весело. Ну и масса других слов. Кстати, болгарский, как мне показалось, менее разборчивый из южно-славянских, по моему частному!!! мнению. Ну по отношению к сербскому. Ну так мне показалось. Хотя у нас тут и другие "болгары", есть со "Златых писков". Может у него иное мнение?
Гость
Смотрите рагули на новый купальник и кизяки чмекайте! Рагулям только дешёвых зрелищ надо !
Гость
Ленка сосалка на окружной на рынке ослиную мочу покупала , она ей за масло катит
Весёлый Роджер
"е" привет. А что, АТБ это самый сильный дисконтер у вас? Я вроде как про Сельпо помню! Или всё меняется ...
Весёлый Роджер
Луночка привет! Так это ты про рынок или где?
Луна-2
Даже у болгар путаница -Если русское"Да" по болгарски означает "нет"! и наоборот -Нет по болгарски - означает" Да""Но общее что-то есть.
Луна-2
5- литровая бутылка- 375 Гривен.Сейчас -получается по 75 гривен 1 литр.По 50 гривен -уже нет давно