События в миреmind.uaJun 24

Керівництво двох французьких фірм звинуватили в постачанні систем кіберстеження у Єгипет і Лівію

nk_hauz/-mculiffhntnko21vclw.jpg

Чотирьом керівникам французьких компаній Nexa Technologies і Amesys висунули звинувачення в постачаннях урядам Лівії та Єгипту обладнання для стеження за представниками опозиції. Про це повідомляє AFP з посиланням на заяву Міжнародної федерації за права людини (FIDH). Інформацію правозахисників підтвердили в слідчих органах, пише RFI.

Один з французів – Філіп Ваньє, який очолював Amesys до 2010 року, – підозрюється в «пособництві тортурам» у Лівії. Йдеться про продаж у період з 2007 по 2011 році режиму Муаммара Каддафі програми для кіберстеження Eagle, розробленої Amesys.

Про цей продаж стало відомо ще в 2011 році. Тоді журналісти The Wall Street Journal з'ясували, що Amesys обладнала центр відстеження інтернет-комунікацій у Тріполі, забезпечивши його системою, яка дозволяла контролювати обмін повідомленнями користувачів. Тоді в Amesys визнали, що продали лівійській владі «обладнання для аналізу інтернет повідомлень», але відзначили, що контракт був підписаний у період президентства Ніколя Саркозі, коли між Францією і Лівією спостерігалося дипломатичне зближення.

Трьох керівників Nexa Technologies – екс-главу компанії Стефана Сальє, нинішнього президента Олів'є Бобо і генерального директора Рено Рока підозрюють за статтею про причетність до тортур і насильницьких зникнень у Єгипті. Всі троє раніше працювали в Amesys і ймовірно продали уряду Абдул-Фалтаха Аль-Сісі вдосконалену версію аналогічної програми – Cerebro.

Заяви були подані судовим слідчим паризького трибуналу, у відділ, який займається злочинами проти людяності. Авторами позовних заяв виступили Міжнародна федерація за права людини і Ліга прав людини (LDH). Вони підкреслюють, що глави компаній продавали свою продукцію, розуміючи, для чого і яким чином вона буде використовуватися лівійським і єгипетським режимами.

У Лізі прав людини закликали французьку владу вжити заходів для того, щоб технології для відстеження дій в інтернеті не експортувалися в країни, де не дотримуються права людини.

Раніше ще одна французька IT-фірма перебувала під підозрою в пособництві тортурам і злочинам проти людяності. Компанію Qosmos звинувачували у продажу систем для кіберстеження режиму Башара Асада в Сирії. Справу було припинено в грудні 2020 року після 8-річного розслідування.

💬 Последние комментарии
е
Елена, это те самые европейцы на которых ты равняешься??
е
Елена, моделистка хренова, давай смоделируй ЧТО будет через неделю? а через две? а через два месяца??? ДУРА, из ОТКРЫТЫХ источников минэнерго известно, что расходуется угля БОЛЬШЕ чем поступает на склады... ну, брехло трепливое? покажи мощь СВОЕГО интеллекта...
Восток
Деньги Европа не даёт, вот и приходится влиять. "Стратеги."Случайные люди в руководстве.
е
пиши свой, ссыкло... ВСЕ приедут, ВСЕ привезут... но ты ж ссыкло трусливое и отвечать за СВОИ слова не хочешь..
е
ну расскажи про украинскую динамику))) моделистка хренова....смоделировала? и сколько процентов вышло, а брехло???
е
ну давай про СОВРЕМЕННУЮ социалку, т.к. 30-40 летняя здесь НИКОГО кроме тебя тупой не интересует.. давай сравнивай Российскую социалку и нашу.. давай ссыкло...шо молчишь? сказать нечего или сразу твоя перемога в офигительную заду превращается, а продажная?????
Шэп
Сдаётся мне что этот конфликт, как и масса предшествующих, начнётся как раз с подачи пиндосов.