Керівництво двох французьких фірм звинуватили в постачанні систем кіберстеження у Єгипет і Лівію
События в миреmind.ua24 июня 2021

Керівництво двох французьких фірм звинуватили в постачанні систем кіберстеження у Єгипет і Лівію

Чотирьом керівникам французьких компаній Nexa Technologies і Amesys висунули звинувачення в постачаннях урядам Лівії та Єгипту обладнання для стеження за представниками опозиції. Про це повідомляє AFP з посиланням на заяву Міжнародної федерації за права людини (FIDH). Інформацію правозахисників підтвердили в слідчих органах, пише RFI.

Один з французів – Філіп Ваньє, який очолював Amesys до 2010 року, – підозрюється в «пособництві тортурам» у Лівії. Йдеться про продаж у період з 2007 по 2011 році режиму Муаммара Каддафі програми для кіберстеження Eagle, розробленої Amesys.

Про цей продаж стало відомо ще в 2011 році. Тоді журналісти The Wall Street Journal з'ясували, що Amesys обладнала центр відстеження інтернет-комунікацій у Тріполі, забезпечивши його системою, яка дозволяла контролювати обмін повідомленнями користувачів. Тоді в Amesys визнали, що продали лівійській владі «обладнання для аналізу інтернет повідомлень», але відзначили, що контракт був підписаний у період президентства Ніколя Саркозі, коли між Францією і Лівією спостерігалося дипломатичне зближення.

Трьох керівників Nexa Technologies – екс-главу компанії Стефана Сальє, нинішнього президента Олів'є Бобо і генерального директора Рено Рока підозрюють за статтею про причетність до тортур і насильницьких зникнень у Єгипті. Всі троє раніше працювали в Amesys і ймовірно продали уряду Абдул-Фалтаха Аль-Сісі вдосконалену версію аналогічної програми – Cerebro.

Заяви були подані судовим слідчим паризького трибуналу, у відділ, який займається злочинами проти людяності. Авторами позовних заяв виступили Міжнародна федерація за права людини і Ліга прав людини (LDH). Вони підкреслюють, що глави компаній продавали свою продукцію, розуміючи, для чого і яким чином вона буде використовуватися лівійським і єгипетським режимами.

У Лізі прав людини закликали французьку владу вжити заходів для того, щоб технології для відстеження дій в інтернеті не експортувалися в країни, де не дотримуються права людини.

Раніше ще одна французька IT-фірма перебувала під підозрою в пособництві тортурам і злочинам проти людяності. Компанію Qosmos звинувачували у продажу систем для кіберстеження режиму Башара Асада в Сирії. Справу було припинено в грудні 2020 року після 8-річного розслідування.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Нехватает подарочных наборов презерватитвов.
Весёлый Роджер
Шмуля - Это психология вора-прапорщика! Если от БОЛЬШОГО взять немножко, то это не воровство, а делёжка! Больше 20% ВВП Союза разворовывалось!!!
Весёлый Роджер
Шмуля шо так ты вопросом травмирован? Ты застеснялся? Ты наш Голубой воришка? Ну пой тоди ... "Но от тайги до британских морей, Красная Армия всех сильней." И это не вызывает сомнения... "Рассказал бы лучше, як ты прикрываясь партбилетом, пиСдил со склада, всё подряд и зимой и летом?" Ну а шо не рассказать, как усё там було, ну в смысле пока там ыщо хоть шой-то до тебя було, ну понятно, шо писли тебя вже одна разруха чи "Голый Вася" на складе!
ВИВСЯНКА ПАН
- Бэримор! Цэ каша чи що? - Вивсянка, пан. (Шерлок Холмс на мове).
Весёлый Роджер
"Патриотизм - последнее прибежище Шмули_Елен!" (…) Вин щирый пиСдабол –затейник! Только не «негодяев» надо писать, а полных поддонков! Тому шо Шмуля, именно вот такой продажный 10грн патриот- бандеровец, коммунист-нацист тай продажный вор-портяночник! Как он тут, на словах, за простых людей «сильно переживает», а сам их на нищенскую життю у пиндоколонии обрекает! Та олигархив щирых как он при этом прославляет!
44
Террористы демонтировали очередной памятник.
44
Хамский вызов? А на себя в зеркало смотреть не пробовал:?)