События в миреrisu.uaSep 9

Художник записав «голос» найстарішого дзвону Нотр-Даму

nk_hauz/xJrfHVI7g.jpeg

Американський художник Білл Фонтана працює над звуковою інсталяцією дзвіниці Собору Паризької Богоматері, який постраждав під час пожежі у 2019 році. Митець уже зміг відтворити звучання найстарішого дзвону Нотр-Даму.

Про це пише Громадське.

У соборі є 10 дзвонів, найстаріший із них навіть має ім'я — Еммануель. Його відлили за наказом короля Людовика XIV у 1681 році. Це єдиний дзвін, що пережив Велику Французьку революцію.

Під час пожежі дзвіниця майже не постраждала. За словами художника, вона лише покрилась свинцевим пилом. Наразі через ремонт собору дзвіниця не працює, тому митець вирішив дослідити «внутрішній голос» дзвонів.

«Відомо, що дзвони постійно вібрують — це ніби дух, що живе всередині Нотр-Даму», — сказав Фонтана.

Білл Фонтана встановив на Еммануеля спеціальні датчики для вимірювання низькорівневих вібрацій, які дзвін видає у відповідь на навколишнє середовище. Потім художник налаштував звук так, щоб його могло сприймати людське вухо.

«Коли у мене була можливість [у липні] полазити по дзвіницях і фактично фізично отримати доступ до [найстарішого і найбільшого дзвона] і встановити на нього свої датчики, щоб почути внутрішній звук, я зрозумів, що чую звук, який, напевно, ніхто раніше не чув. А дзвін безперервно видає його з 1681 року. Це голос, душа, подих дзвону», — поділився враженнями Фонтана.

У вересні художник хоче встановити датчики на інших 9 дзвонах, які реставрували у 2013 році. Але оскільки вони розташовуються вище, він планує найняти для цього спеціальну людину з альпіністським спорядженням. Фонтана скаржиться, що йому вже 74 роки, тому сам він не впорається.

Презентувати звукову інсталяцію зі всіх дзвонів художник планує у червні 2022 року. Аудіоробота матиме назву «Тихі відлуння Нотр-Даму» (Silent Echoes Notre Dame). Також чоловік хотів, щоб його звуковий твір звучав на площі перед собором до третьої річниці пожежі.

Нагадаємо, 15 квітня 2019 року в столиці Франції загорівся дах Собору Паризької Богоматері. Через вогонь обвалилися шпиль собору та його дах. Після 12 годин боротьби з вогнем пожежу повністю загасили.

Основну конструкцію Собору Паризької Богоматері вдалося врятувати, як і терновий вінець Ісуса Христа, викуплений королем Людовіком Святим у XIII столітті у Венеції.

Причину пожежі досі не встановили, однак чиновники пов'язують її з роботами з реконструкції. Паризька прокуратура заявила, що пожежу поки що розслідують як нещасний випадок. Відбудувати Нотр-Дам пообіцяли впродовж п'яти років.

💬 Последние комментарии
е
Трусливое хамло, уважаемая....
Луна-2
Шоколад полезен всем . Вот кусочка два я съем . и Не будет больше стресса. Нам при выходе из леса. Успокоит приступ кашля. Иль из носа льется капля. Съем я черный шоколад Все дела пойдут на лад.. Ешьте люди шоколад Он вкусней, чем мармелад.)))))
Луна-2
Что б они там заблудились в этом сказочном лесу под ТРУСКАВЦОМ .Навсегда ...
Луна-2
Вырвалось -Нет, милый , не вырвалось .Это целенаправленное оскорбление . Вырываться может только один раз , но когда постоянно. то это уже обыкновенное хамство. и запугивание оппонента . А ты постоянно оскорбляешь собеседника - а потом и извиняешься, простите,мол , вырвалось.Потому что действуешь целенаправленно - оскорбляя человека , ты пытаешься его запугать.а КОГДА ВИДИШЬ, ЧТО, ЧЕЛОВЕК НЕ БОИТСЯ ТВОЕГО ХАМСКОГО ПОВЕДЕНИЯ - ТЫ СРАЗУ В КУСТЫ -МОЛ, ВЫРВАЛОСЬ.
Весёлый Роджер
Для рифмы пишите - это понятно, но не надо дурить щирый народ и так он задуренный всякими продажными поддонками пропа_Хандонами, со шляхами, да швыдким пануванием. НИЧЕМ ПЛОХИМ из нефти - там не пахнет! Кстати, даже нечто похожее на мясо, в Союзе делали в 60-70 годы пр. века! По отзывам тех, кто пробовал - вполне сьедомо, даже с эммитацией волокон и приятным запахом. Так шо думуваю, шоколад буде (если не уже) очень укусным!
Кот Матроскин
Вакцины хватит на всех, только вот как заставить население прививаться? Идея! Тем, кто не привит отключать газ, воду и свет.
Весёлый Роджер
О Шмуле и щирой математике! Или про вора-несуна прапора и продажной девке империализма -кибернетики: «Кот Матроскин - Sep 27 2021 - Елена, не заглядывая в ГУУУГЛ, скажи, чему равна площадь круга?» И вот вам ответ тупого Мудака пропа_Хандона хунты Шмули_Елен: «Елена - Sep 27 2021 - …Пи эр квадрат деленая на 2 вроде, давно училась.» Ну .лядь цэ просто свидомый многочлен, посаженный на член!!! Ну конечно же пополам, ведь всё у него колхозное и всё у прапора своё! И вот вам вишенка на куче щирого гивна: «Елена -Sep 27 2021- Пи эр квадрат,мне площадь круга ни к чему не нужна была,а причём здесь поезд?» У которого колёса квадратом стучат по рельсам!? И Апофеоз щирого мудизма – Сало уронили, хероям убийцам детей мало! (для тупых скакунов - синонимы к слову "апофеоз". Апогей - вершина, наивысшая точка, наивысшая степень щиросвидомого мудизма.)