События в миреmind.ua17 апр.

Кінець епохи: Кастро покинув посаду очільника Компартії Куби

nk_hauz/-mythqqgqneekelfaug_.jpg

89-річний Рауль Кастро, молодший брат революціонера Фіделя Кастро, на пару з яким вони керували Кубою понад 60 років, на відкритті VIII з'їзду Комуністичної партії Куби в п'ятницю оголосив, що складає з себе повноваження першого секретаря партії.

«Він із задоволенням передає керівництво країною групі підготовлених лідерів, загартованих десятирічним досвідом, прихильних етики революції, пов'язаних з історією та культурою нації, повних пристрасті і антиімперіалістичного духу», – йдеться в повідомленні партійної газети Granma.

Як повідомляє ВВС, ні для кого на Кубі це не стало несподіваною новиною – про прийдешні зміни було оголошено ще кілька років тому. Але вперше з 1959 року біля керма буде стояти не Кастро.

У 2011 році Рауль Кастро був обраний першим секретарем ЦК Комуністичної партії Куби, у 2016 році був переобраний на другий термін. 25 листопада 2016 року Фідель Кастро помер.

У 2018 році Рауль Кастро залишив посади голови ради міністрів і держради. На цих постах його змінив президент Мігель Діас-Канель.

89-річний ветеран кубинської політики йде на спочинок у нелегкий для країни час. Куба опинилася перед обличчям серйозної економічної кризи. Система центрального планування не справляється з забезпеченням населення.

Відносини з США, які почали було налагоджуватися при президенті Бараку Обамі, зіпсувалися з приходом до влади Дональда Трампа, а для адміністрації Джо Байдена Куба не входить в число пріоритетів зовнішньої політики. Американське економічне ембарго продовжує діяти.

Ситуація змусила владу в Гавані прискорити економічні реформи, доларизація економіки привели до інфляції.Це підриває позиції партійних ідеологів, які завжди робили ставку на те, що свобода краще багатства.

Після того, як Рауль Кастро перехопив кермо влади у брата Фіделя, він змушений був провести реформи. Завдяки інтернету країна частково відкрилася для зовнішнього світу.

Видання зазначає, що протеже Рауля Кастро вважається Мігель Діас-Канель. Як зазначають експерти, він порівняно молодий (60 років). І дуже обережний – постійно наголошує на необхідності спадкоємності в політиці під час перехідного періоду.

Втім, як очікується, Рауль Кастро, навіть пішовши на спокій, ще зіграє свою роль в політиці.

💬 Последние комментарии
уКРАИНЕЦ! ОХРЕНЕЙ! ГАЗ - ПО 50 гривнЕй!!!!!!
уКРАИНЕЦ ОХРЕНЕЙ! ГАЗ ПО 50 гривнЕй!!! НО ЗАМЁРЗНУТЬ вАМ НЕ ДАСТ ПИАНИСТ И ПРЕЗИДЕНТ!
Кот Матроскин
Никаких космических цен не будет, потому что не будет газа.
З ПОКРАЩАННЯМ вАС, уКРАИНЦИ!
НО ЗАМЁРЗНУТЬ вАМ НЕ ДАСТ ПИАНИСТ И ПРЕЗИДЕНТ.
Кот Матроскин
Всё согласно Протоколам сионских мудрецов.
Луна -2
Добрый вечер Эра - я не скатываюсь.до, как вы пишите,"шеплал".еСЛИ ВАШИХ РОДСТВЕННИКОВ РАССТРЕЛЯЛИ .ТО ВИНОВАТЫ В ЭТОМ НЕ Роджер, и не такие как Роджер, а другие ,косящие под своих же, людей.И еще Роджер не "шептун"-он на уши никому ничего не шепчет. он просто кричит от боли .Мне жаль,, что вы не видите эту боль , сквозящую в каждом его послании Елене- мне жаль, что вы сквозь розовые очечки, которые у вас на глазах, не поняли Роджера ...который криком кричит - ему больно видеть ,что творится на Украине .
Луна -2
Упоротые этого не поймут -Они думают,, что ихняя власть пришла на века...Для того чтобы переформатировать Украину - нужно переформатировать сознание - это очень трудно .А что мы имеем на это время ?МЫ имеем - упоротых людей которым в зомбоящике промыли мозги ,Мы имеем молодое поколение -которым с детства говорят о том,как на Украине хорошо .Мы имеем институт памяти, где все врут насчет Бандеровской пропаганды И самое главное, мы имеем - во врагах Россию , с которой мы дружили сотни лет .и где находятся наши родственники ....
Нам оно надо?
Скажу одно. Как только человечество освоит термоядерный синтез так сразу подорожает электроэнергия для населения.