События в миреmind.uaApr 17

Кінець епохи: Кастро покинув посаду очільника Компартії Куби

nk_hauz/-mythqqgqneekelfaug_.jpg

89-річний Рауль Кастро, молодший брат революціонера Фіделя Кастро, на пару з яким вони керували Кубою понад 60 років, на відкритті VIII з'їзду Комуністичної партії Куби в п'ятницю оголосив, що складає з себе повноваження першого секретаря партії.

«Він із задоволенням передає керівництво країною групі підготовлених лідерів, загартованих десятирічним досвідом, прихильних етики революції, пов'язаних з історією та культурою нації, повних пристрасті і антиімперіалістичного духу», – йдеться в повідомленні партійної газети Granma.

Як повідомляє ВВС, ні для кого на Кубі це не стало несподіваною новиною – про прийдешні зміни було оголошено ще кілька років тому. Але вперше з 1959 року біля керма буде стояти не Кастро.

У 2011 році Рауль Кастро був обраний першим секретарем ЦК Комуністичної партії Куби, у 2016 році був переобраний на другий термін. 25 листопада 2016 року Фідель Кастро помер.

У 2018 році Рауль Кастро залишив посади голови ради міністрів і держради. На цих постах його змінив президент Мігель Діас-Канель.

89-річний ветеран кубинської політики йде на спочинок у нелегкий для країни час. Куба опинилася перед обличчям серйозної економічної кризи. Система центрального планування не справляється з забезпеченням населення.

Відносини з США, які почали було налагоджуватися при президенті Бараку Обамі, зіпсувалися з приходом до влади Дональда Трампа, а для адміністрації Джо Байдена Куба не входить в число пріоритетів зовнішньої політики. Американське економічне ембарго продовжує діяти.

Ситуація змусила владу в Гавані прискорити економічні реформи, доларизація економіки привели до інфляції.Це підриває позиції партійних ідеологів, які завжди робили ставку на те, що свобода краще багатства.

Після того, як Рауль Кастро перехопив кермо влади у брата Фіделя, він змушений був провести реформи. Завдяки інтернету країна частково відкрилася для зовнішнього світу.

Видання зазначає, що протеже Рауля Кастро вважається Мігель Діас-Канель. Як зазначають експерти, він порівняно молодий (60 років). І дуже обережний – постійно наголошує на необхідності спадкоємності в політиці під час перехідного періоду.

Втім, як очікується, Рауль Кастро, навіть пішовши на спокій, ще зіграє свою роль в політиці.

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!