Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією
События в миреmind.ua06 мая 2021

Китай безстроково згорнув економічний діалог з Австралією

Китай заявив про безстрокове припинення своєї діяльності в рамках програми Стратегічного економічного діалогу між Китаєм і Австралією (China-Australia Strategic Economic Dialogue). Про це оголосив Державний комітет у справах розвитку і реформ КНР, передає Коммерсант.

«Останнім часом окремі особи з уряду Австралії, ґрунтуючись на менталітеті холодної війни і ідеологічних упередженнях, вжили ряд заходів, які створили перешкоди нормальним контактам і співпраці між двома країнами, – зазначив комітет. – У зв'язку з цим Державний комітет у справах розвитку і реформ прийняв рішення відсьогодні безстроково призупинити всі заходи в рамках китайсько-австралійського стратегічного економічного діалогу».

Даному кроку передувало прийняття в квітні австралійською владою рішення про анулювання міжнародних угод штату Вікторія, підписаних з КНР в рамках ініціативи «Один пояс – один шлях».

На думку австралійського уряду, ці угоди не відповідають зовнішньополітичним інтересам країни. Дії обох сторін продовжили тривале протистояння, що почалося ще навесні минулого року, – після того, як австралійський уряд закликав провести міжнародне розслідування виникнення коронавірусу COVID-19, що викликало обурення КНР.

Новий крок Китаю носить радше символічний характер. Останнє засідання в рамках програми, запущеної в червні 2014 року, відбулося у вересні 2017-го. На тлі загострення відносин інвестиції Китаю в Австралії скоротилися в 2020 році на 61%. Це найнижчий рівень за останні шість років. У 2019 році Китай був найбільшим торговим партнером Австралії з часткою в 29%.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Ну шо Шмуля - тварина брехливая, НИМА дождей? Как там с вакциной от панов и покращеннями писли майдана? Также как с потопами? Скачи выше пердун свинорылый!
Весёлый Роджер
«Елена -23 апреля 2019 - Всё таки Украина социальное государство,а не какая-то африканская страна,....А в Маскве последних ёжиков доедают,скоро и подкущевых выползней не останется, ..» «Елена - 23 апреля 2019 - Зелинский умный, а Коломойский гениальный, а Пётр Алексеевич целеустремленный, …»
Весёлый Роджер
Мудак ты Шмуля и есть МУДАК!
Гость
Самый "живой" комментатор. Запас слов потрясающий. Всего три.
Картина маслом
Так что независимость Белорусси держится на личности Лукашенко. Не станет его - продадут оппозиционеры Беларуссию за недорого. И у народа разрешения спрашивать не будут.
Картина маслом
Цена вопроса - несколько миллиардов денег. Но Лукашенко страну продавать не хочет.
СВ
Жуть