События в миреukrrain.comApr 19

Китай обурився: США готові захищати Японію навіть за допомогою ядерної зброї

nk_hauz/-mycb6zz7mud1ndtkmsh.jpg

Минулої суботи посольство КНР у Вашингтоні різко розкритикувало спільну заяву США і Японії. Днем раніше Сполучені Штати вчергове підтвердили гарантії безпеки Японії, не виключаючи застосування ядерної зброї у крайньому випадку. Це стосується зокрема і захисту японських островів Сенкаку, претензії на які висловлює Китай, повідомляє Der Spiegel.

«Ці висловлювання виходять далеко за рамки нормального розвитку двосторонніх відносин», - наводить видання уривок із заяви китайського посольства.

Китай вважає, що подібна риторика завдає шкоди взаємній довірі і підриває стабільність в азіатсько-тихоокеанському регіоні.

Під час візиту японського прем'єра Йосіхіде Сугі до Вашингтону, Джо Байден наголосив, що США і Японія рішуче налаштовані на те, щоб разом «протистояти виклику з боку Китаю».

nk_hauz/-mycb90ccq0m_u8c7s1n.jpg

Як зазначає Der Spiegel, США готові захищати Японію своєю «ядерною парасолькою». Крім того, на японській території розташований контингент американських військ. Видання підкреслює, що Сугі став першим іноземним лідером, який відвідав Вашингтон з моменту приходу до влади Джозефа Байдена.

Адміністрація президента Байдена озвучує жорстку риторику на адресу Китаю з самого початку правління 46-го президента США, який вважає Пекін головним геополітичним викликом Сполучених Штатів. Американські військові кораблі з початком весни активізували свої дії в районі Тайваню і Південно-Китайського моря. Китайські винищувачі, в свою чергу, регулярно порушують повітряний простір Тайваню. Видання відзначає, що у своїй спільній заяві Байден і Сугі підкреслили важливість безпеки і миру в Тайванській протоці.