Китай порівняв свій ядерний арсенал з американським
События в миреnewformat.info08 июля 2020

Китай порівняв свій ядерний арсенал з американським

Ядерний арсенал США перевищує ядерний арсенал Китаю в 20 разів, Вашингтон має намір збільшити цей розрив, вимога від Китаю приєднатися до тристоронніх переговорів з Росією з роззброєння не що інше, як спроба з боку США розв’язати собі руки для військового домінування.

Про це завив в середу директор департаменту по контролю над озброєннями МЗС КНР Фу Цун.

«Існує величезний розрив між рівнем ядерного арсеналу США і рівнем ядерного арсеналу Китаю. Я хочу привести одну цифру. Ядерний арсенал США становить близько 5800 — 6000 боєголовок, це в 20 разів більше розміру ядерного арсеналу Китаю. Це згідно з даними, наданими міжнародними відомими аналітичними інститутами», — заявив Фу Цун.

Він підкреслив, що США прекрасно знають про це величезний розрив, як в кількісному і якісному відношенні, і збираються збільшити його.

«США збираються інвестувати 500 мільярдів доларів в наступні 10 років і 1,2 трильйона в наступні 30 років. Просити Китай брати участь в так званих тристоронніх переговорах — це ніщо інше як привід для того, щоб розв’язати собі руки для отримання військового домінування», — заявив дипломат.

При цьому він підкреслив, що відмова Китаю не брати участь в цих переговорах не означає його вихід з міжнародного процесу ядерного роззброєння.

Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, підписаний в 2010 році, залишається єдиним діючим договором між Росією і США про обмеження озброєнь. Угода закінчується в лютому 2021 року, доки Вашингтон не оголосив, чи має намір його продовжувати.

Адміністрація США на різних рівнях підкреслює необхідність включення Китаю в переговори для вироблення нової тристоронньої ядерної угоди між Росією, Китаєм і США. У Пекіні цю ідею відкидають. Глава МЗС РФ Сергій Лавров зазначав, що Росія виступає за продовження договору без попередніх умов.

Написать комментарий
Авторские статьи
Политика11 минут назад
Ошибочка вышла. Сможет ли работать закон об игорном бизнесе, который подписал Зе с взаимоисключающими нормами
COVID - 201920 минут назад
"Российская вакцина от коронавируса: просто, как все гениальное"
Политика36 минут назад
Киевский мост Патона собрались декоммунизировать
Геополитикачас назад
Комитетские войны: выстоит ли Комитет государственного спасения против белорусского КГБ
Обществочас назад
Это интересно: Смерть 5 королей из разных эпох, которая заставляет задуматься
Геополитикачас назад
Европа стоит перед дилеммой, из которой нет элегантного выхода
Политикачас назад
Ответ журналиста Юрия Ткачёва на письмо читателя из Белоруссии
Геополитика15 часов назад
Два "нехта" из Варшавы. Как телеграм-канал Nexta управляет протестами в Минске и кто за ним стоит
Геополитика15 часов назад
М.Новикова: преступность в США